Powrót do szkoły

Powrót do szkoły

11 sierpnia, 2022 Uncategorized

Szkoła to ostatnia rzecz, o jakiej chcemy myśleć w wakacje. Zarówno młodzież jak i rodzice chcą skorzystać z okresu wypoczynkowego. Jednak już końcem lipca jesteśmy bombardowani komunikatami o zbliżającym się początku roku szkolnego.

Powrót do szkoły może stanowić także wyzwanie finansowe. Po wakacjach nasz budżet często jest uszczuplony. Tymczasem, lista podręczników robi się coraz dłuższa i droższa. Jak wyjść z tego okresu obronną ręką? W tym artykule podpowiadamy!

1. Jak ubrać dziecko na „Dni galowe”?

Dni galowe to dni, kiedy w szkole jest jakaś uroczystość. Oczywistymi dniami galowymi są rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego. Ogólnie, takich dni jest w trakcie roku szkolnego raczej mało. Warto zatem postawić na coś nie tylko eleganckiego, ale też uniwersalnego. Na szczęście większość sklepów z odzieżą i obuwiem mają swoje oferty dla dzieci i młodzieży.

 

2. Przybory szkolne

Wiadomo, że przybory szkolne się zużywają, a przy młodszych uczniach dzieje się to w zastraszającym tempie. Warto zatem rozejrzeć się za przyborach sprzedawanych w zestawach. Często takie zestawy obejmują nie tylko piórnik z wyposażeniem, ale także plecak i worek na buty. W ofercie Smyk, znajdziecie najbardziej odpowiadające uczniom zestawy przyborów szkolnych.

powrót do szkoły

 

3. Powrót do szkoły z nowym plecakiem

Plecak jest kolejnym nieodłącznym elementem inwentarzu każdego ucznia. Dla młodszych znajdzie się plecak z bohaterem z ich ulubionych animacji. Starsi z kolei wybiorą coś bardziej funkcjonalnego i wygodnego. Niestety, liczba podręczników, nawet dla najmłodszych klas, nieustannie rośnie. Plecaki naszych dzieci robią się coraz cięższe, co negatywnie wpłynie na ich rozwijającą się sylwetkę. Dlatego warto zwrócić uwagę też na wytrzymałość i ergonomię plecaka.

powrót do szkoły

 

4. Powrót do szkoły z nowymi podręcznikami.

Jak wspominaliśmy wcześniej, lista podręczników nieustannie się poszerza. Dodatkowo, podręczniki z roku ubiegłego w tym roku mogą być już nieaktualne. Dzieje się tak, żeby wydawnictwa edukacyjne mogły sprzedawać jeszcze więcej. Z tego powodu kupno podręczników od starszego rocznika, lub po prostu przekazanie ich młodszemu rodzeństwu, rzadko wchodzi w grę. Jeżeli jednak macie taką możliwość, zachęcamy do skorzystania z okazji. Jeśli nie, w Taniej Książce znajdziecie podręczniki do każdej klasy, w przyjaznych cenach.

 

To już wszystkie nasze porady na ten temat. Jeśli macie swoje sposoby na radzenie sobie z tym trudnym okresem, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach! Zapraszamy na blip.pl po najnowsze okazje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *