Tanie podróże – Jak tanio podróżować w sezonie?

Tanie podróże – Jak tanio podróżować w sezonie?

16 sierpnia, 2022 Uncategorized

Tanie podróże w ostatnich latach przybierają na popularności, przeistaczając się w wakacyjny trend. Za tanimi wakacjami przemawiają nie tylko oszczędności, ale także możliwość zobaczenia nieoczywistych i wyjątkowych miejsc.

Tanie podróże to temat, który z początku może się wydawać przytłaczający, albo nawet niemożliwy. Dlatego specjalnie dla was stworzyliśmy ten wpis, żeby pomóc wam w zorganizowaniu budżetowych wakacji godnych waszych rolek na Instagramie. Zapraszamy!

tanie podróże

 

„Szalone Środy” – gratka dla klientów LOT

Klienci Linii Lotniczych LOT mogą w każdą środę liczyć na ekskluzywne promocje na bilety lotnicze. Uważajcie! Promocje trwają tylko jeden dzień! Z końcem każdej środy, równo o północy, promocje przestają być aktualne. Zalecamy czuwać już od godzin nocnych lub wczesno-porannych, gdyż promocja cieszy się ogromną popularnością. W godzinach późnego popołudnia, zazwyczaj już brakuje miejsc na promocyjnych lotach. Kto pierwszy ten lepszy!

 

Jak szukać tanich lotów? Szukaj odpowiednio wcześnie

Zasada to stara jak świat. Mówi się, że jeśli chodzi o krótkie trasy i tanich przewoźników, warto rozglądać się za biletami kilka tygodni (4-8) przed planowaną podróżą. W przypadku dłuższych tras, także międzykontynentalnych, które obsługiwane są przez potężne research należy rozpocząć nawet pół roku przed startem.

 

Ta zasada jest także jednym z mitów, który panuje wśród podróżujących. Przewoźnicy też nie śpią i badają rynek. Potrafią manipulować cenami w zależności od efektywności procesu sprzedaży biletów, dlatego czasem można trafić na prawdziwe okazje i na tydzień lub dwa tygodnie przed wylotem dajmy na to z Gdańska do Oslo kupić bilety za 20 zł – tak są takie okazje!

Nie musimy wspominać chyba o biletach last minute, które są idealne na spontaniczny wypad, prawda? Dziwnym trafem przeglądałeś oferty i pojawiła się okazja: 35 zł za bilet do Lizbony. Na jutro. Co robisz?

tanie podróże

 

Łączone loty – świetny sposób na tanie podróże!

Od czasu do czasu przez portale społecznościowe z prędkością błyskawicy przebiega informacja o niewiarygodnie tanich lotach, np. Nowy Jork za 600zł. Czy to możliwe? Jak najbardziej! Najczęściej wyjątkowo tanie loty są efektem błędów taryfowych (źle wprowadzonych przez linie lotów do systemów rezerwacyjnych) i nawet jeśli uda nam się je zarezerwować, linie mogą je anulować zwracając jedynie pieniądze za lot. Taka jest rzeczywistość, jednak na szczęście są jeszcze tzw. loty składane. Są to takie oferty, w których łączone są odcinki lotów różnymi liniami lotniczymi, które w systemach rezerwacyjnych nie chcą widzieć swojej oferty razem. Często loty łączone są opcją najtańszą z możliwych – dzieje się tak wtedy, gdy na danej trasie lata wiele konkurujących ze sobą linii lotniczych. Taka sytuacja ma miejsce także, gdy linie oferują na danej trasie np. tylko jeden lot w tygodniu, a nas interesuje wylot i powrót w konkretnych datach.

W takich wypadkach trzeba się wykazać nie lada smykałką do robienia „interesów”. Na miejsce możesz dolecieć więcej niż jednym samolotem. Przy odrobinie szczęścia i sporej ilości godzin spędzonych przed monitorem znajdziesz połączenia typu „Dubaj linią A, przerwa 9 godzin, stamtąd do Hong Kong linią B, 6 godzin, i do Sydney linią C”. Trzeba szukać promocji na krótkich dystansach i łączyć je w całość. PAMIĘTAJ! Zostaw sobie zawsze kilka godzin zapasu przy każdej przesiadce, bo jeśli samolot linii A się spóźni i przez to nie wyrobisz się na kolejny lot, linii B nic to nie obchodzi. A jeśli te przerwy, czyli tzw. stopovery będą odpowiednio długie, np. dzień lub dwa, to masz zwiedzanie kolejnego miasta gratis.

Huby lotnicze – sposób na tanie podróże

Wiedziałeś o istnieniu tzw. hubów? Huby to węzły komunikacji lotniczej. Zalicza się do nich następujące miasta/lotniska:

  • Dubaj i Moskwa dla bliskiej Azji,
  • SingapurHong KongMakau i Bangkok dla dalekich rejsów do Australii i Oceanii oraz okolicznych państw azjatyckich,
  • Johannesburg dla Afryki Południowej,
  • Addis Abeba lub Nairobi dla Afryki Wschodniej,
  • Dakar i Akra dla Afryki Zachodniej,
  • Miami dla Ameryki Południowej.

O europejskich kolosach nie ma się chyba co rozwodzić, prawda? Największe i najpopularniejsze lotniska to FrankfurtAmsterdam czy Londyn – dolecimy stamtąd praktycznie wszędzie! Bardzo przyjemne są również oferty połączeń typu open-jaw, czyli powrót z innego miasta niż przylot, bo pozwalają pokonać większą trasę. A i cenowo będziemy zadowoleni – czyżby idealny deal?

 

Podsumowując, Tanie podróże jak najbardziej są możliwe! Wystarczy odrobina chęci i wiedzy, a możemy zaplanować niezapomniane wakacje w bardzo skromnym budżecie! Jeśli szukacie wakacyjnych okazji cenowych, koniecznie zajrzyjcie na blip.pl, gdzie czekają na was wakacyjne kupony do sklepów najbardziej znanych marek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *