Niezbędnik każdego grzybiarza! – 4 porady na udane grzybobranie

Niezbędnik każdego grzybiarza! – 4 porady na udane grzybobranie

17 października, 2022 Uncategorized

Grzybobranie to w naszym kraju bardzo popularna rozrywka. Na to przekłada się prostota i liczba sposobów na ich przygotowanie do spożycia. Ponadto, grzyby są dobrym źródłem białka, błonnika, witamin, a także składników mineralnych.

Grzybobranie jest u nas na tyle lubianą rozrywką, że coraz częściej wybieramy się na nie całymi rodzinami. Z tego wpisu dowiesz się, jak się odpowiednio przygotować. Zapraszamy do czytania!

grzybobranie

 

Ubierz się dobrze!

W lesie panują dosyć specyficzne warunki, dlatego warto się na nie dobrze przygotować. Wygodne, nieprzemakalne i najlepiej wysokie obuwie to must-have każdej wycieczki do lasu. Nie tylko może znacząco odciążyć nasze stopy podczas wielogodzinnego spaceru po nierównym terenie, ale także zabezpieczy nas przed kleszczami. Po najlepsze buty na spacer po lesie zapraszamy na Deichmann.com. Dodatkowo, warto zainwestować w odzież zakrywającą jak najwięcej, właśnie w ramach obrony przed kleszczami. Bluza lub kurtka z długim rękawem oraz czapka na głowę skutecznie zmniejszą szanse ukąszenia.

 

Zbadaj miejsce, w które chcesz się udać

Czy jest coś bardziej bolesnego dla amatora grzybobrania, niż udanie się na miejsce tylko aby przekonać się, że nasze cenne grzyby zostały już wyzbierane lub w ogóle ich tam nie było? Na pomoc przychodzi serwis grzyby.pl. Jest to serwis internetowy prowadzony przez największych pasjonatów. Znajdziesz tam informacje na temat ilości i rodzajów grzybów podzielone na konkretne województwa lub doniesienia innych grzybiarzy na temat konkretnych miejsc. Możesz tam także zapytać o rodzaj grzyba, kiedy nie jesteś do końca pewny co zebrałeś.

 

Grzybobranie bez zatrucia

Nie zbieraj grzybów, jeśli nie jesteś w 100% pewny gatunku. Niestety mimo zwiększonej z roku na rok liczbie komunikatów o zachowaniu ostrożności, liczba zatruć wcale nie maleje. Co roku dochodzi do 500-1000 zatruć grzybami. Jeśli jesteś początkującym grzybiarzem, warto zainwestować w atlas grzybów jadalnych, który pomoże wykluczyć niebezpieczne dla nas grzyby podczas zbierania.

grzybobranie

Pierwsza pomoc w przypadku zatrucia

Po pierwsze – nie panikuj! Do zatrucia może dojść nawet po spożyciu grzybów nadających się do tego. Warto pamiętać, że grzyby należą do grupy pokarmów ciężkostrawnych, więc nawet te jadalne mogą sprawić dyskomfort osobom wrażliwym na pokarmy. Jeśli dojdzie do zatrucia, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza! Nie należy zwalczać objawów lekami bez recepty, gdyż tylko pogorszą one naszą sytuację.

To już wszystko na temat grzybobrania. Zapraszamy na blip.pl, gdzie znajdziecie najnowsze kupony i kody rabatowe do najpopularniejszych sklepów! Życzymy udanego wypadu na grzyby i smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *