Jak spędzić halloween? – 5 pomysłów na niezapomnianą domówkę!

21 października, 2022 Uncategorized

Jak spędzić Halloween? Pewnie wiele z nas zadaje sobie to pytanie. Halloween to święto, które na zachodzie od dawna jest stałym elementem kultury. W Polsce nadal jest nowością, ale od jakiegoś czasu nabiera popularności.

Jak spędzić halloween? Halloween odbywa się co roku, 31 października. Czerpie garściami z motywów grozy, a dynia z wykrojonymi oczami i ostrymi zębami podświetlana od wewnątrz, zapisała się na stałe jako symbol halloween w kulturze popularnej. W tym wpisie przedstawimy kilka naszych propozycji na niezapomniane halloween.

 

1. Jak spędzić halloween? – domówka w przebraniach!

Na początek coś oczywistego – impreza kostiumowa w Twoim domu lub mieszkaniu! Halloweenowy wystrój, tematyczne potrawy i drinki, a wszystko w kostiumie potwora lub wiedźmy, z makijażem odmieniającym nas nie do poznania! Ubrania, które stworzą nasz kostium możemy nabyć w lokalnym second-handzie, a przybory do potwornego makijażu znajdziecie na stronie sklepu eZebra.

 

2. Wieczór filmowy w klimacie

Kolejnym sposobem na halloween jest seans naszych ulubionych horrorów lub dzieł o tematyce halloweenowej. Może to być doskonałe zwieńczenie waszej domówki, albo sposób na spokojniejsze spędzenie tej nocy. Z naszej strony polecamy „Miasteczko Halloween” oraz „Sok z Żuka” w reżyserii Tima Burtona. Czerpią one garściami z horrorów i nawiązują do halloween, jednocześnie nie mają na celu przestraszenia nas, co może być miłą odmianą i mniej oczywistym ale dalej celnym wyborem.

 

3. Halloweenowe ozdoby

Pajęczyny, nietoperze, świece, pająki, dynie. Ozdoby halloweenowe są nieodłączną częścią przyjęcia zorganizowanego właśnie tej nocy. Możesz postawić na kreatywność i wyposażyć się w różne artykuły plastyczne w Empiku. Dla bardziej zabieganych, możemy również kupić gotowe ozdoby na Aliexpress.

 

4. Tematyczne przekąski

Potencjał jest tutaj ograniczony jedynie przez naszą wyobraźnię! Dynia z wykrojonymi ostrymi zębami stała się już symbolem, ale możemy tak postąpić również z innymi przekąskami. Możemy wycinać z jedzenia dowolne straszne kształty, lub namalować ketchupem przerażające miny na kanapkach czy kawałkach pizzy. Jeśli natomiast macie własne przepisy na tematyczne przekąski, składniki do nich znajdziecie na Lidl.pl

 

5. Drinki w tematyce halloween

W internecie możecie znaleźć mnóstwo przepisów na drinki inspirowane najpopularniejszymi postaciami z ulubionych horrorów. Drinki w niecodziennych kolorach, nawiązujące do halloween, mogą być dobrą atrakcją ze względu na swoją niecodzienność. Mnogość przepisów do odnalezienia w internecie i różnorodność składników sprawia, że łatwo będzie przyrządzić drink zarówno z alkoholem, jak i bez.

 

To już koniec naszych rad na udane halloween. Zapraszamy do dzielenia się waszymi pomysłami i wspomnieniami w komentarzach. Nie zapomnijcie regularnie wpadać na blip.pl, gdzie znajdziecie aktualne promocje w waszych ulubionych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *