Najlepsze zabawki edukacyjne na Dzień Dziecka

zabawki edukacyjne dzień dziecka blip.pl
5.03.2017 | Dla dzieci Smart Shopping

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz zobacz, co kupić maluchom, by te jednocześnie bawiły się, ale i uczyły. Sprawdź, jakie zabawki edukacyjne nie tylko zajmą czas Twojego dziecka, ale też pozytywnie wpłyną na jego rozwój.

Zanim jednak zaproponujemy Wam konkretne zabawki edukacyjne, poczytajcie nieco o tym, jak wybrać idealną zabawkę dla swoich pociech.

Pokaż mi, jakie zabawki kupujesz, a powiem Ci…

Żaden z rodziców nie chce źle wychować swojego dziecka. To fakt. Jednak to jakie zabawki kupujemy naszym pociechom mogą świadczyć o czymś zupełnie przeciwnym. Badania pokazują, że coraz częściej dzieci otrzymują gry komputerowe czy bajki na DVD. Trudno nie odnieść wrażenia, że rodzice kupujący takie „czasozapychacze” chcą sobie zapewnić nieco świętego spokoju. Oczywiście w większości przypadków jest to zjawisko nieuświadomione.

gry telewizyjne zabawki edukacyjne blip.pl

Takie „cuda” angażują do tego stopnia percepcję i uwagę dziecka, że uczestnictwo dorosłego jest praktycznie niepotrzebne. Dziecko „odpływa” wtedy biernie chłonąć treści z ekranu, zapominając o całym świecie. Owszem, niektóre gry niosą za sobą pewne wartości, ale ich odsetek na rynku jest znikomy. Nie musimy mówić, jak ogromne konsekwencje nie tylko dla jego rozwoju, ale też dla relacji z rodzicami, mają takie sposoby spędzania wolnego czasu. Wspomnijmy tylko o tym, że obszary mózgu odpowiedzialne za abstrakcyjne i kreatywne myślenie nie będą nawet miały szansy się rozwinąć.

Przesadzić można także w drugą stronę. Jeśli na półkach i w pokoju dziecka znajdują się TYLKO zabawki edukacyjne, to może świadczyć o wysokich ambicjach i niezwykle wygórowanych wymaganiach rodziców. Zapewne chcą oni wychować małego geniusza. Może on mieć jednak w przyszłości problemy w kontaktach z rówieśnikami, spędzając czas tylko na zabawach intelektualnych i unikając relacji czy interakcji. Czy będzie wtedy szczęśliwe? Odpowiedź należy do Was.

liczydło zabawki edukacyjne blip.pl

Idealna zabawka to…

Taka, która pobudza do aktywności. Idealny zestaw w pokoju malucha powinien być przede wszystkim różnorodny. Dobrze, by znalazły się tam przytulanki, zabawki edukacyjne, a także pozwalające bawić się z rodzicami. Nie warto kupować czegoś, co sami chcemy lub chcieliśmy mieć jako dzieci. Zabawka ma przede wszystkim podobać się naszej latorośli i tylko wtedy spełni swoją edukacyjną rolę. Odpowiednio dobrane zabawki – także te edukacyjne – mogą służyć dzieciom przez długie lata, a zmieniać się będzie tylko sposób ich wykorzystania.

drewniane zabawki zabawki edukacyjne - blip.pl

Zabawki masowe zazwyczaj dostarczają dziecku tylko gotowych rozwiązań i czynią je biernym. Najlepszymi zabawkami są takie, które poprzez zabawę uczą i rozwijają. Idealnie dobrana zabawka rozwija myślenie logiczne i przestrzenne, koordynację, kreatywność, jak również zdolności werbalne. Można zatem stwierdzić, że im prostsza zabawka, tym bardziej pobudza do zabawy. Wszystkie te, które grają, świecą, same się poruszają – owszem – są atrakcyjne, ale tylko przez chwilę. Zazwyczaj po godzinie zabawy lądują zapomniane w kącie. Dobra zabawka otwierać winna przed dzieckiem wiele możliwości, pomogą w kreatywny sposób własny świat, do którego będzie mogło zaprosić także i Ciebie.

Jakie zabawki dla niemowlaka, a jakie dla przedszkolaka?

Oczywiście te zabawki powinny zmieniać się wraz z wiekiem dziecka. Kiedy już zatem wiemy, po co kupujemy zabawkę, musimy ją dostosować do wieku, rozwoju i upodobań malucha. Co innego interesuje niemowlaka, a co innego przedszkolaka. Musimy również pamiętać, że niektóre zabawki są przeznaczone dla dzieci powyżej pewnego wieku, co łatwo sprawdzimy w oznaczeniach na opakowaniu – ograniczenia podane są także ze względów bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że także poziom trudności użytkowania należy dopasować do wieku dziecka.

Niemowlaki nie są w stanie skupić swojej uwagi dłużej na jednym przedmiocie. Nie zawsze jeszcze kontroluje swoje ruchy, a świat poznaje przez zmysły – głównie wkładając wszystko do swej maleńkiej buzi – warto zadbać zatem o to, by wykonane były z naturalnych i ekologicznych materiałów. Dlatego należy dobierać zabawki o wyrazistych kolorach, które łatwo przykują uwagę malucha.

flet zabawki edukacyjne - blip.pl

Nieco starsze dzieci, które potrafią się już samodzielnie poruszać, szybko przetestują wytrzymałość swoich zabawek. Ich uwagę natomiast na pewno przykują proste klocki i układanki. Ważne, aby dla dzieci w tym wieku zabawki miały różne kształty i faktury.

Dzieci kilkuletnie są bardzo aktywne ruchowo, a zatem zabawki powinny rozwijać ich zdolności manualne. Świetnym pomysłem będą choćby zabawki, które wykorzystają w ruchu, jak rowerki biegowe.

klocki lego zabawki edukacyjne - blip.pl

Podsumowując, wybierając zabawki edukacyjne (i nie tylko) dla naszych pociech, musimy kierować się kilkoma kryteriami. Zalicza się do nich: wiek, upodobania, rozwój dziecka. Pamiętajcie, że u dzieci istnieje naturalna chęć do nauki, która dzięki dobrze dobranym zabawkom zostaje wzmocniona. Dzięki nim możemy prowadzić je przez kolejne etapy życia, co w przyszłości z pewnością zaowocuje rozwijaniem ich pasji, a co za tym idzie dążeniem do szczęścia.

Najlepsze zabawki edukacyjne na Dzień Dziecka – przegląd rynku

Po tym może i długim, ale niezwykle potrzebnym wstępie przyszedł upragniony moment na to, byście zapoznali się z naszym przeglądem rynku. Mamy nadzieję, że od teraz zabawki edukacyjne nie będą miały dla Was już żadnych tajemnic!

Color Shapes

Zabawka firmy Organic Wood przeznaczona jest dla dzieci powyżej jednego roku. Uczy logicznego myślenia, wzmacnia zdolności twórcze oraz inteligencję kognitywną podczas zabawy. Dodatkowo, maluch dzięki niej poznaje kolory oraz kształt i rozwija zdolności motoryczne. Nie musicie się martwić, że jej elementy powędrują do ust dziecka – zabawka jest antyalergiczna, a jej barwienie oparte jest na naturalnych olejach barwiących Becker Acroma. Z pewnością taniej ją kupicie, jeśli zaopatrzycie się w Mamissima kody rabatowe.

drewniane kształty zabawki edukacyjne - blip.pl

Storidoo

Coś dla starszych dzieci. Niepozornie i przyjaźnie wyglądający stworek Storidoo to prawdziwy towarzysz dzieciaków. Jego podstawową umiejętnością jest opowiadanie bajek, a co najważniejsze maluch sam może zmieniać bieg ich wydarzeń tworząc nowe przygody bohaterów. Storidoo zaproponuje tematy opowieści, a nasza latorośl sama będzie mogła stworzyć bajki o piratach, duchach, czarodziejach czy wróżkach. Zapisać je można w pamięci stworka – to skarbnica na aż 20 różnych bajek, które w dowolnym momencie można przeplatać, tworząc coraz bardziej skomplikowane historie.

zabawki edukacyjne poradnik - blip.pl

W naszych pociechach drzemią ogromne pokłady energii i pomysłów, a niezrozumiała czasem dla dorosłych wyobraźnia świadczy o dużym potencjale intelektualnym. Zabawa ze Storidoo pomaga rozwijać wyobraźnię i fantazję oraz wspiera kreatywność i twórcze myślenie dziecka. Storidoo szukajcie w uznanych sklepach, jednak to kody rabatowe smyk dadzą Ci na najniższe ceny.

Zegar angielski

Ta zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia to prawdziwy kombajn korzyści. Jak wiemy, umiejętność właściwego rozpoznawania czasu to nie lada wyzwanie dla wszystkich dzieciaków. Niezwykle trudno jest im zrozumieć abstrakcyjne dla nich wtedy pojęcia, jak czas, minuta itp. W procesie nauki można im pomóc, stosując wizualizację i praktyczne przykłady. To doskonała pomoc dydaktyczna do ćwiczeń w zakresie odczytywania godzin, minut i sekund. Dzięki niemu dziecko nauczy się określania czasu w wariancie 12-godzinnym, a – co najważniejsze – nauka będzie nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna. Spójrzcie tylko na te kolorowe wskazówki! Co więcej, każda godzina ma podpis w języku angielskim – czego chcieć więcej? No może tylko niskich cen. Nie musicie się o nie martwić – epinokio kod rabatowy załatwi sprawę!

zegar liczydło zabawki edukacyjne - blip.pl

Interaktywna mapa Zwierzęta Świata

Firma Dumel Discovery sygnuje, że ta wyjątkowa mapa może być używana między 3. a 6. rokiem – my jednak myślimy, że posłuży ona także starszym dzieciakom. Z tą interaktywną Mapą dzieci odkryją sekrety Świata Zwierząt. Dzięki niej będą miały dostęp do szerokiej wiedzy dotyczącej aż 72 zwierząt. Poznają odgłosy zwierząt, zasięg ich występowania, czym się żywią oraz różne zabawne ciekawostki z ich życia codziennego. Zakupić ją można w atrakcyjnych cenach w kilku sklepach, ale to rabaty Smyk zapewnią najlepsze oferty.

gra dla dzieci zabawki edukacyjne - blip.pl

Kolorowa przekładanka Wesołe Pszczółki

W ofercie sklepu Epinokio znajdziecie także zabawkę, która pobudzać będzie umysły i zręczność małych geniuszy – oczywiście w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Wesołe Pszczółki to pętla motoryczna złożona z drewnianej podstawki, do której przymocowano poskręcane w różne labirynty metalowe pręty. Do tychże prętów przymocowano różnokolorowe, drewniane koraliki. Zadanie dziecka polega na tym, by przesuwać koraliki po drucikach, nie plącząc przy tym drogi. Zabawka doskonale ćwiczy zręczność i cierpliwość maluchów. Co ważne, wykonana została z naturalnych i ekologicznych materiałów, a jej wytrzymałość sprosta nawet najbardziej wymagającym i rozbrykanym maluchom.

kuleczki dla dzieci zabawki edukacyjne

Aktywna mata Żyrafa

Miękka, duża i bezpieczna mata od Bright Starts to propozycja dla najmłodszych. Kolorowe, stymulujące zmysły dziecka elementy umieszczone na macie nie tylko umilać będą mu czas, ale także wspomagać będą rozwój maluszka. Mata zostało bogato wyposażona. Znajdziecie tam ukrytą w tygrysku pozytywkę (można ją także odczepić od pałąka i zamontować w wózku czy foteliku), wielobarwne gryzaki, lusterko i grzechotkę. Wszystkie elementy można wymieniać i dostosowywać do upodobań naszej pociechy – to wszystko dzięki dodatkowym pętelkom do zaczepiania innych zabawek. Nodik kody rabatowe zdecydowanie poprawią Wam humor przy dokonywaniu zakupów – szczęście naszego malucha jest jednak bezcenne!

mata edukacyjna zabawki edukacyjne - blip.pl

Klocki Suprise

Co powiecie na 4 kilogramy i wiele godzin spędzonych na kreatywnej zabawie? Włoska firma Milanwood proponuje nam i naszym dzieciakom zestaw drewnianych klocków wykonanych z wysokiej jakości drewna bukowego. Elementy są różnej wielkości, dlatego wskazane jest, by bawiły się nimi dzieci powyżej 4. roku życia. Zapakowane w poręczny worek z całą pewnością nie tylko będą zapewniać czas radosnej zabawy, ale też rozwijać będą wyobraźnię i logiczne myślenie. Weźcie ze sobą kody Mamissima i razem przenieście się do własnego świata dziecięcych fantazji.

klocki drewniane zabawki edukacyjne blip.pl

Kalejdoskop Garden Kids

Mówi się, że w prostocie siła. W przypadku tej zabawki to zdanie sprawdza się idealnie. Już nasi dziadkowie i rodzice spędzali wesołe godziny podziwiając świetlane refleksy i obracające się różnorakie wzory oraz figury geometryczne. Tylko nie zabierajcie go dzieciakom za często!

kalejdoskop zabawki edukacyjne

Kukiełki i pacynki

Zabawa w teatr wymaga od nas i od naszych pociech zaangażowania, bujnej fantazji i kreatywności. Wspólnie możemy tworzyć baśniowe światy, a zawiłe historie z całą pewnością wciągną całą widownię. Wieczorne spektakle będą wymagać wielu przygotowań, jak choćby budowa scenografii czy stworzenie scenariusza, jednak wspólne spędzanie czasu i owacje publiczności wynagrodzą każdy trud. Teatr to doskonała okazja nie tylko do rozwoju dziecka, ale też zacieśniania więzi rodzinnych, które współcześnie wystawione są na ciężką próbę oraz przekazywania pozytywnych wartości.

smok do zabawy zabawki edukacyjne blip.pl zabawki edukacyjne lalka pajacyk - blip.pl

Kinetic Sand

Piasek kinetyczny pozwala na tworzenie wymyślnych kształtów i najbardziej fantastycznych postaci. Jest to idealny zestaw do ćwiczenia zdolności plastycznych dziecka. Formowanie, kształtowanie i lepienie kształtuje rączki malucha, usprawnia jego zdolności manualne, rozwija wyobraźnię oraz precyzję. Ten wyjątkowy nie brudzi, nie lepi się do rąk, zapewnia czystą zabawę, resztki z łatwością można usunąć. Co ważne, posiada on wszystkie wymagane, międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli chcecie go zakupić po preferencyjnych cenach, to wykorzystajcie Nodik kody rabatowe.

Przedstawione przez nas zabawki edukacyjne to tylko kropla w oceanie ofert naszego rynku. Pamiętajcie, by dokonywać przemyślanych i świadomych wyborów, a jeśli szukacie kuponów, kodów rabatowych czy promocji, sprawdźcie nasz dział Blip.pl – dla dzieci. Znajdziecie tam wiele zaskakujących ofert – zamiast zdziwienia pojawi się szeroki uśmiech na Waszych twarzach!

zabawki edukacyjne zabawy dla dzieci blip.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[supsystic-social-sharing id='1']

Powiązane poradniki

Kategorie poradników

Klocki Lego do -40% w Smyk

Setki zestawów do wyboru w promocyjnych cenach z rabatami do 40%

Rabaty do -75% na ubrania i buty w outlecie SMYKA

Dostępny przeceniony asortyment z kategorii: Dziecko i mama, Moda dziecięca, Zabawki i gry oraz Książki i multimedia. Oferta jest ważna do wyczerpania zapasów.

Rabat na wszystkie ubranka do -70% w 5.10.15.

Skorzystaj z rabatu na wszystkie ubranka do -70% w 5.10.15.

10% rabatu na pierwsze zakupy w La Millou

Dołącz do grona odbiorców newslettera i zyskaj 10% rabatu na pierwsze zakupy

Klocki Lego do -30% w Nodik

Klocki Lego w super cenach, wybrane zestawy do 30% taniej

Klocki Lego taniej nawet o 55% w eMAG

Wybrane zestawy klocków Lego przecenione nawet o 55%. Duży wybór zestawów.

Dodatkowy rabat do wyprzedaży w 5.10.15!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Najpopularniejsze sklepy

(c) 2016 Blip.pl
Realizacja: ASPER BROTHERS