Podróż poślubna – jak zaplanować?

16.08.2016 | Podróże i wakacje

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z masą przygotowań. Trzeba rozplanować wydatki, menu, a także wiele różnych szczególików. Warto jednak pomyśleć też o zaplanowaniu podróży poślubnej. Jak się do tego zabrać? O czym pamiętać? I co bardzo ważne, nie nadszarpnąć zbytnio i tak ograniczonego budżetu ślubnego…

Podróż poślubna – kiedy zacząć planować?

Planowanie podróży ślubnej należy rozpocząć około roku, lub półtora roku przed datą wyjazdu. Spontaniczne wypady są często udane i niezapomniane, ale ta zasada niekoniecznie musi się sprawdzić podczas podróży nowożeńców. Na dobry wyjazd wpływ ma kilka czynników, między innymi to, jaka pogoda będzie panować w tych dniach w danym kraju.

Wasza podróż poślubna, czy twoja podroż poślubna?

Na takie wakacje wyjeżdżacie razem, stąd planowanie ich powinniście ze sobą konsultować. Jeżeli macie problem w komunikacji to warto sprawdzić tego bloga Mężczyzna Szczery Do Bólu. Wypoczynek aktywny, zwiedzanie, a może wylegiwanie się na plaży? Czy jesteście pewni, że macie takie same wizje? Dobrze jest wiedzieć to wcześniej, aby nie było niepotrzebnych rozczarowań… Nie do końca jest też fair, aby tylko jedno z was miało na głowie takie planowanie i organizowanie…

2

Organizacja podróży poślubnej przez biuro turystyczne

Sami możecie zorganizować swoją podróż poślubną. Wówczas plusem jest to, że w planie wyjazdu znajdzie się tylko to, co rzeczywiście was interesuje. Sami ustalacie sobie, jak będzie wyglądał wasz wspólny wyjazd. Tymczasem, jeżeli korzysta się z usług biura podróży, to oszczędza się cenny czas, który można przeznaczyć na organizację wesela. Pamiętajcie jednak, aby zdecydować się na zaufane biuro, na przykład polecone przez znajomych.

3

Podróż poślubna – czyli „b” jak „budżet”

Budżet, to od niego w dużej mierze zależy to, jak będzie wyglądała wasza podróż. Warto go zaplanować, wydzielić określoną kwotę z wydatków na ślub i wesele. Często zależy ona też od tego, ile pieniędzy otrzyma para młoda w prezentach ślubnych. Taki budżet można podzielić na dwie podstawowe kategorie: „wydatki główne” (nocleg, przejazd, wyżywienie) i „rozrywki” (zakup pamiątek, wizyty w muzeum itd.).

Podroż poślubna – co będziemy robić?

Podróż poślubna z pewnością nie jest waszym ostatnim wspólnym wyjazdem, przecież to dopiero początek nowego wspólnego życia. Stąd dobrze będzie, jeżeli podejdziecie do tego wyjazdu z dystansem. Ma to być czas odpoczynku po długich weselnych przygotowaniach, a nie sztywne trzymanie się grafiku zwiedzania. Dlatego nie planujcie zbyt wiele atrakcji, skupcie się raczej na nacieszeniu się sobą. I w żadnym wypadku nie łączcie takiego wyjazdu z załatwianiem spraw służbowych.

4

Podróż poślubna – ABC oszczędzania

Podróż poślubna nie jest małym wydatkiem. Warto zaplanować ją wcześniej, aby móc zaoszczędzić, skorzystać z różnych zniżek i promocji. Jedno z rozwiązań to czynienie użytku z tanich lotów, na przykład poprzez śledzenie informacji na stronach linii lotniczych, lub polubienie ich profili na Facebooku, zapisanie się do newsletterów. Drugi pomysł to przelot z przesiadką. Bonusem jest spora oszczędność pieniędzy i możliwość zwiedzenia dodatkowego miasta. Informacji szukaj na stronach: Airberlin.com, Turkish Airlines, Austrian Airlines, Lot, Aer Lingus.

Przy planowaniu wyjazdu można też skorzystać z kodów i kuponów rabatowych, które bierze pod uwagę chociażby Groupon. Znajdziesz je na stronie blip.pl, możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Na uwadze miej jednak, że takie promocje ograniczone są czasowo, muszą pokrywać się z terminem wyjazdu.

Trzecią szansą na oszczędzanie jest czerpanie profitów z ofert specjalnych dla nowożeńców, które przygotowały biura podróży. Trzeba jednak wiedzieć, że zwykle zamykają się one w pewnym okresie. Na przykład są dla par, które wzięły ślub w ostatnim półroczu.

Podróż poślubna – co to za kraj?

Kiedy wybieramy się do jakiegoś kraju, warto abyśmy choć trochę poznali jego kulturę, podstawowe zwroty, gesty, rytuały, zwyczaje. Pomocne mogą nam w tym być różne przewodniki i mapy. Dobrze jest też zapoznać się z warunkami klimatycznymi i pogodowymi danego regionu. Na wyspach tropikalnych trwają przecież też pory deszczowe i nie zawsze jest tam tak, jak na zdjęciu w biurze podróży.

5 http://www.arttravel.pl/ 7Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[supsystic-social-sharing id='1']

Powiązane poradniki

27.05.2022 | Podróże i wakacje

18.08.2016 | Prezenty i gadżety

Co jej kupić, czyli prezent na rocznicę ślubu dla żony - poznaj nasze pomysły!

Rocznica ślubu to dzień, o którym panowie bardzo często zapominają, ich żony natomiast wręcz przeciwnie. Aby uniknąć...
17.08.2016 | Odzież i akcesoria

Jaki garnitur na wesele?

Wesele to impreza, na której mężczyźnie wypada wyglądać elegancko. Chociażby ze względu na szacunek do pary młodej...
17.08.2016 | Odzież i akcesoria

Czy zmienić suknię ślubną podczas  wesela?

Nie jest to zwyczaj obecnie bardzo popularny w Polsce, okazuje się jednak, że ma kilka plusów. Brałaś taką ewentualność...
(c) 2016 Blip.pl
Realizacja: ASPER BROTHERS