Dobry sprzęt audio do domu? Poznaj najlepsze propozycje na rynku!

Sprzęt audio do domu - blip.pl
17.02.2017 | Elektronika, komputery i AGD

Pewnie już czytaliście o tym, jak kupić najlepszy sprzęt Hi-Fi, prawda? Teraz przyszedł czas na to, by podzielić się się z Wami naszymi propozycjami. Sprzęt audio do domu można kupić już za naprawdę dobre pieniądze. Nie wierzycie? No to czytajcie dalej!

Sprzęt audio do domu – gotowiec czy składak?

Można pójść oczywiście na łatwiznę. Oto przepis: weź kilka, a najlepiej kilkanaście tysięcy, idź do hipermarketu i weź najdroższy zestaw gotowy (dla lansu trzeba przebierać w najmocniej hype’owanych markach), zleć zapakowanie i postaw w domu. Czy radość Twa będzie długa? Zapewniamy, że to będzie tylko przelotne uczucie. Zwłaszcza, że w takich gotowcach zwykle jest tak, że jeden lub – co gorsza – więcej komponentów odstaje jakością od reszty. Więc? Czy jest sens ryzykować?

Sprzęt audio do domu - gotowiec - blip.pl

Prawdziwa miłość wykuwa się w bólach, w godzinach spędzonych na testowaniu poszczególnych komponentów. Sztuką nie jest wydać górę pieniędzy na przeciętny sprzęt Hi-Fi do domu, prawdziwym źródłem satysfakcji będzie zakup takiego zestawu, którego każdą część osobno, a przede wszystkim, dogłębnie sprawdzimy. Może zajmie to więcej czasu, może trzeba będzie czekać, jednak cierpliwość będzie wynagrodzona. Na 200%!

Sprzęt audio do domu - winyle - blip.pl

Jesteście dla nas naprawdę ważni, dlatego chcemy nieco ułatwić Wam zakupy. Podstawowy sprzęt audio do domu powinien zawierać porządny odtwarzacz (CD lub vinyle), amplituner lub wzmacniacz (w zależności od preferencji – szczegóły później), kolumny, a jeśli planujemy obsługę większego pokoju – także zestaw głośników. Mamy dla Was kilka propozycji – wszystko po to, byście mogli stworzyć swój wymarzony zestaw Hi-Fi. Proponowane przez nas produkty są w tym momencie najlepszą inwestycją dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem dźwięków, choć i już „osłuchani” audiofile będą mile zaskoczeni. Nasze propozycje to również gwarancja najlepszego stosunku ceny do jakości – możecie być pewni, że nie wydacie na sprzęt góry pieniędzy, a efekty brzmieniowe będą powalające. Koniec tych wstępów – do dzieła!

Sprzęt Hi-Fi do domu: winyle czy CD, a może odtwarzacz sieciowy?

Audiofilów można podzielić zasadniczo na dwie trzy grupy. Na tych, którzy kochają winyle i na tych, którzy wolą odsłuch z płyt CD – trzecia grupa to miłośnicy wysokiej jakości plików i serwisów streamingowych. Żadnej z nich nie chcemy faworyzować, jednak trzeba przyznać, że winyle przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans, a kolejki w sklepach robią się coraz większe. Miłośnicy tych płyt wychodzą powoli z cienia i wcale nie ukrywamy, że cieszy nas to niezmiernie. Ach te trzeszczące dźwięki, igła biegnąca po rowkach płyty… Oczywiście nasze propozycje będą obejmować wszystkich audiofilów 🙂

Teac TN-300

Teac TN-300 dostarczy nam to, co w płytach winylowych najbardziej charakterystyczne i najlepsze. Brzmienie tego gramofonu jest osadzone w typowym, nieco przyciemnionym klimacie, który stanowi tło dla każdego dźwięku. Czy będzie zatem smętnie i spokojnie? Oj nie! Teac w sobie tylko znany sposób kreuje wrażenie wyjątkowej dynamiki i trójwymiarowości. Dźwięk jest swobodny, wolny od kompresji, a przy tym elegancki w wyższych rejestrach. Mimo sporej gęstości w brzmieniu kompletnie nie brakuje przestrzeni. Dociążenie niskich rejestrów kompletnie nie przeszkadza w utrzymaniu tempa, chociaż bas stawia bardziej na rozciągnięcie niż na kontury – dźwięki tego zakresu są płynne i sprężyste. Cóż –  mamy tutaj zdecydowany analog w pełnej krasie!

Teac TN-300 - sprzęt audio - blip.pl

Branżowe magazyny i serwisy, jak choćby Audio Video czy Audio.com.pl, rozpływają się nad tym modelem, zwłaszcza że za około 1700 zł nie znajdziemy na rynku modelu z wbudowanym wzmacniaczem korekcyjnym i wyjściem USB. Co ciekawe, niedrogie gramofony (a do takich właśnie należy Teac) to jeden z najbardziej elektryzujących i najlepiej rozwijających się segmentów współczesnego modelu rynku hi-fi. Podczas gdy sprzedaż innych sukcesywnie spada, to gramofony pną się w górę – może to zasługa renesansu mody na winyle? No i jeszcze ta stylistyka! Połączenie urbanistycznego minimalizmu z klasyką. Dostaniecie go w różnych wersjach kolorystycznych choćby w Media Expert.

Sprawdź najniższą cenę Vinyla Teac TN-300 >>

Audio-Technica AT-LP120 USB

Mimo że audiofilom firma kojarzyć się będzie głównie ze słuchawkami, to w segmencie gramofonów zaczyna sobie coraz śmielej poczynać. Odsłuchowo dźwięk z Audio-Technica AT-LP120 USB jest tak sugestywny, że chciałoby się powiedzieć, że żaden format cyfrowy nie może się z tym równać. Jest gęsto, przejmująco, ale i czytelnie, z naprawdę dobrą dynamiką.Nawet intensywne szumy i trzaski zużytej mocno płyty nie odbierają przyjemności słuchania, a we wszystkim jest oczywiście pewna dawka ciepła. Bas jest lekko pogrubiony, zaokrąglony – wnosi on do muzyki znacznie więcej niż wysokie tony.

Jeśli poszukujecie intensywniejszych doznań, to koniecznie idźcie za radą Pawła Gołębiowskiego z magazynu Hi-Fi i Muzyka, który w swym teście ominął wbudowany przedwzmacniacz phono:

„W jednej chwili brzmienie stało się bardziej dźwięczne i przejrzyste. Pojawiły się wybrzmienia instrumentów akustycznych, delikatna aura wokół wykonawców, a scena nabrała rozsądnych wymiarów. Dobra stereofonia pozwalała określać przybliżoną głębię przestrzeni. Niezmienny pozostał natomiast dynamiczny charakter przetwornika ATP-2. Źródło grało z wykopem, mocnym i nasyconym dźwiękiem. Wyraźnej poprawie uległa równowaga tonalna, a niewielkie odstępstwa od neutralności mieściły się w granicach osobistych upodobań. Bas pozostał dobrze zaakcentowany, a jego lekko zmiękczony charakter zastępował dobry masaż”.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120 USB może dać dużo przyjemności, umożliwia długie sesje odsłuchowe, a możemy je także traktować jako przyjemne tło. Chcecie go kupić? Co powiecie na kody rabatowe Media Markt?

Audio-Technica AT-LP120 USB - sprzęt audio - blip.pl

Sprawdź najniższą cenę Audio-Technica AT-LP120 USB >>

 

Jeżeli szukasz z kolei bloga marketingowego, na którym dowiesz się coś więcej o:

  • marketingu internetowym
  • lejkach sprzedażowych
  • reklamie online
  • strategiach digital
  • źródłach ruchu
  • jak reklamować się na facebooku
  • jak tworzyć świetne reklamy

To polecamy Ci z całego serca blog marketingowy – Marketing Hacker.

Pioneer NP-01

Ten model oferuje nie tylko odtwarzanie płyt. Z łatwością podepniesz do niego także inne urządzenia mobilne, a także stworzysz cyfrową bibliotekę multimedialną – urządzenie jest w pełni kompatybilne z technologią AirPlay, dzięki czemu zyskasz e wygodę bezprzewodowego odtwarzania utworów z iPoda, iPhone’a, iPada, a także komputerów Mac lub PC; możliwe jest także połączenie za pomocą Wi-Fi, o dostępie do Spotify nie wspominając.

N-P01 oferuje możliwość odtwarzania bardzo szerokiego zakresu cyfrowych źródeł audio i kompatybilność z najnowszymi cyfrowymi formatami zapisu dźwięku, będąc jednocześnie wyposażonym w wydajne systemy dbające o wysoką jakość dźwięku. Pierwszym elementem brzmienia wyróżniającym ten odtwarzacz jest wybitna stereofonia i przestrzeń. Lokalizacja źródeł pozornych, możliwość śledzenia ich wzajemnych relacji robią naprawdę ogromne wrażenie. Duża w tym zasługa góry pasma – czystej, a przy tym delikatnej i zwiewnej. Dzięki temu osiągnięto efekt świeżego, otwartego brzmienia, choć czasami również stosunkowo lekkiego. Jak na wydatek około 1600 zł – w zależności od sklepu – sprzęt sprawuje się wyjątkowo dobrze, racząc nas przede wszystkim czystością dźwięków i ogromną funkcjonalnością, a co za tym idzie – wygodą, płynącą z możliwości odsłuchiwania muzyki z całego świata za pomocą przeróżnych kanałów – od radia internetowego aż po serwisy streamingowe!

Wystarczy rozsiąść się w fotelu i za pomocą tabletu sterować swoim domowym centrum multimedialnym. A może chcecie kupony promocyjne RTVEuroAGD, by kupić go jeszcze taniej?

Sprawdź najniższą cenę odtwarzacza multimedialnego Pioneer N-P01 >>

 

 

Sprzęt audio: Amplituner czy wzmacniacz?

Odpowiedź jest prosta: wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli sprzęt audio wykorzystywać będziesz do odsłuchu różnego rodzaju muzyki, gier komputerowych, czy oglądania filmów, a przy tym zależy ci na rozbudowanych ustawieniach, to wybierz amplituner. Jeśli pochłania Cię tylko i wyłącznie muzyka, a wymienione możliwości są tylko mało znaczącym dodatkiem, zdecyduj się na wzmacniacz – to wybór dla prawdziwego miłośnika analogu.

Marantz PM5005

Ten model jest urządzeniem uniwersalnym, ale też bardzo neutralnym. Oczekiwania niektórych audiofilów, którzy chcieliby otrzymać z Marantza wycisnąć jakąś wyimaginowaną „muzykalność”, niekoniecznie się spełnią. Wzmacniacz gra z wyraźną kontrolą, priorytetem przejrzystości i nadrzędną równowagą tonalną, niczego specjalnie nie upiększając.

Jako pierwszy w swojej kategorii cenowej oferuje technologię prądowego sprzężenia zwrotnego – funkcję, która zazwyczaj jest zarezerwowana dla droższych modeli. Technologia ta umożliwia bardzo szybkie i dokładne przetwarzanie sygnału, co skutkuje idealnie zbalansowanym dźwiękiem stereo, a także otwartą i precyzyjną sceną dźwiękową. Wzmacniacz został wyposażony w dyskretne obwody audio oraz specjalnie dostrajane komponenty, które poprawiają funkcjonowanie urządzenia. Dorzucono także w pełni autorski obwód HDAM-SA3.

Czyż jego „tyły” nie wyglądają przepięknie?

Raj dla wszystkich kochających prostotę i analogowe granie! Szukajcie go na Electro.pl, a rabaty Mall.pl zaskoczą Ciebie i Twój portfel.

Sprawdź najniższą cenę wzmacniacza Marantz PM5005 >>

 

 

Yamaha A-S501

To wzmacniacz zintegrowany, który imponuje wysoką jakością dźwięku, bogatym wyposażeniem i eleganckim, ponadczasowym wzornictwem. Naturalne brzmienie jest konsekwencją zastosowania konstrukcji ToP-ART oraz wysokiej klasy podzespołów, w tym również pozłacanych złączy głośnikowych oraz RCA (CD, Phono).

Tryb Pure Direct oraz filtr loudness o płynnej regulacji pozwalają uzyskać brzmienie maksymalnie zbliżone do oryginału i dopasować dźwięk do własnych preferencji. Ten model ma pięć wejść liniowych (w tym aż dwie pętle dla rejestratorów) oraz wejście gramofonowe (korekcja MM). W swym niemałym arsenale posiada także dwa złącza cyfrowe – współosiowe oraz optyczne – o maksymalnej rozdzielczości 24 bitów, z częstotliwością próbkowania 192 kHz lub 96 kHz (w zależności od wejścia).

Wszystko gra bardzo obficie, wręcz sążniście. Szczególnie słychać to w średnich tonach. Bas ociera się o potężną piwnicę, jest nawet miejscami poważny, choć koniec końców jest niezwykle przyjazny. Cechą charakterystyczną tego modelu jest jednak bezkompromisowość w wysokich tonach. Jak pisze Radosław Łabanowski z Audio.com.pl:

Yamaha idzie na całość, nie boi się pokazywać tyle metaliczności, ile tylko jest w nagraniu, błyszczy i sypie wszystkim, co zostało zarejestrowane. (…) Kreuje też dużą przestrzeń, w której mniej ważna jest precyzja lokalizacji, a bardziej – efekt obfitości.

Brzmi nieźle? Jeśli chodzi o zakup, to ten sprzęt audio znajdziecie w naprawdę korzystnych cenach na na Redcoon.pl.

Sprawdź najniższą cenę wzmacniacza Yamaha A-S501 >>

 

Sprzęt audio do domu: kolumny

Na jakość uzyskanego dźwięku podstawowy wpływ mają kolumny wchodzące w skład ewentualnego zestawu. Jeśli są słabej jakości, dźwięk będzie płaski i zniekształcony nawet pomimo dobrych parametrów pozostałych elementów. Kolumna składająca się z dwóch głośników przenoszących dwa różne zakresy tonów, na przykład wysokie i średnie, jest kolumną dwudrożną, kolumna składająca się z trzech głośników przenoszących trzy różne zakresy tonów – trójdrożną. Jakość dźwięku uzyskanego z takich kolumn jest przeważnie lepsza niż z kolumn, w których zamontowano jeden szerokopasmowy głośnik. Tyle teorii – czas na konkrety.

Tonsil Maestro III

Kolumny Tonsil Maestro III to lifting zestawu Maestro II 180. Wygląd „Trójek” został odświeżony, ale kolumny zachowały stonowane wzornictwo. Tonsil chce trafić z nimi do osób, które szukają połączenia klasyki i nowoczesności. Jak wygląda? Zobaczcie!

Zasadniczym celem tej modernizacji było uzyskanie bardziej zdecydowanego basu. Kolumny posiadają nowy głośnik średniotonowy z korektorem fazy, zmodyfikowane specjalnie na potrzeby tego modelu głośniki basowe oraz zmienioną zwrotnicę, szczególnie tor niskotonowy. Efekt końcowy to lepszy dźwięk, szczególnie w zakresie niskich tonów (wyrazisty i mocniejszy bas). Maestro III to kolumny trójdrożne z obudową typu bas-refleks. Warto podkreślić, że wszystkie przetworniki są własnymi opracowaniami Tonsilu. Sprzęt oferuje moc nominalną wynoszącą 100 W, a moc maksymalna jest dwa razy wyższa. Efektywność produktu firmy Tonsil to aż 91dB przy impedancji 6 ohmów. Cena za sztukę to około 1300 zł, więc za zestaw spodziewajcie się ceny dwukrotnie wyższej – sprzęt jest jednak tego wart!


TAGA HARMONY TAV-606 v.3 SE 5.0

Nowa wersja kolumn TAV-606 przeszła znaczące zmiany – odświeżono stylowe obudowy, ulepszono i zmieniono głośniki oraz zwrotnice jak również dokonano dostrojenia całości brzmienia. Dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, TAV-606 są okazją zakupową zarówno dla systemów stereo hi-fi, jak również kina domowego. Brzmienie TAV-606F v.3 jest lekkie, szybkie, detalicznie oraz świetnie zdefiniowane i charakteryzujące się dużą dynamiką oraz głębokim basem o niskim zasięgu.

TAV-606F v.3 można określić jako kolumny „przeźroczyste” dźwiękowo, gdyż ich brzmienie skupia się na naturalnym i precyzyjnym odtwarzaniu muzyki. Dostępna jest również opcja zakupu samych kolumn – sprawdźcie kupony RTVEuroAGD, a ceny zaskoczą Was bardzo – jak zareagujecie na niecałe 1400 zł? Powiemy tylko tyle, że w tym momencie jest to jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości, który jest obecnie dostępny na polskim rynku.

Sprawdź najniższą cenę kolumn TAGA HARMONY TAV-606 v.3 SE 5.0 >>

 

 

Oczywiście to tylko propozycje, które możecie wykorzystać w Waszych poszukiwaniach idealnego brzmienia. Sprzęt audio do domu może rozpocząć wspaniałą przygodę ze światem muzyki – długą i piękną. Zajrzyj jeszcze do naszego działu Elektronika Blip.pl

P.S. A co byście powiedzieli na listę sklepów, gdzie będziecie mogli odnaleźć swój wymarzony sprzęt audio? W każdym z nich znajdziecie kody rabatowe, promocje i kupony, dzięki którym wydatki nie będą tak duże, jakbyście mogli się początkowo spodziewać. Jak zawsze – wszystko dla Was! 

Electro.pl, AudioMagic.pl, Mall.pl, RTVEuroAGD, Media Markt, OleOle, Redcoon.pl, MixMedia, Sferis, Media Expert, Saturn.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Array

Irek

Dla początkujących i z myślą o dobrej inwestycji niewątpliwie zabrakło tutaj firmy Nad. Idąc pierwszy raz do prawdziwego salonu audio z odsłuchania każdy sprzedawca poleci tą firmę. Za niewielkie pieniądze niema sobie równych w kategorii sprzętu budżetowego.

03/09/2018
[supsystic-social-sharing id='1']

Powiązane poradniki

17.02.2017 | Elektronika, komputery i AGD Smart Shopping

Domowy sprzęt Hi-Fi. Jak wybrać najlepszy sprzęt?

Każdy audiofil potrzebuje swojej "świątyni", gdzie będzie mógł odciąć się od otaczającej rzeczywistości i...
9.12.2016 | Elektronika, komputery i AGD

Zastanawiasz się jakie słuchawki kupić? Podpowiadamy jakie słuchawki powinieneś wybrać

Muzyka towarzyszy nam praktycznie w każdej sferze życia - w domowym zaciszu, w pracy, w podróży, przy uprawianiu...
21.11.2016 | Prezenty i gadżety

10 gadżetów na twoją kolejną domówkę – zaskocz swoich gości!

Za oknem szaro, buro, bez perspektyw na słońce... Przecież to idealny czas, żeby w kalendarzu na najbliższe dni wpisać...
18.02.2019 | Biżuteria Elektronika, komputery i AGD Prezenty i gadżety Sport i rekreacja Zdrowie i uroda

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet - tegoroczne hity!

Dzień kobiet zbliża się wielkimi krokami! 8 marca corocznie to szczególny dzień zarówno dla Pań, jak i Panów. Mężczyźni...

Kategorie poradników

Rabaty do -55% w RTV Euro AGD

Promocja „Ceny tniemy na gładko” to rabaty aż do -55% na wybrany sprzęt

Wyprzedaż Noworoczna do 12% rabatu w Neo24.pl

Skorzystaj z promocji, kup wybrane produkty objęte promocją a otrzymasz rabat w wysokości 12%

Wyprzedaż do -80% w Komputronik

Komputery, akcesoria, smartfony, zabawki, gadżety w promocyjnych cenach z rabatami do -80%

Bony za Agd! nawet do 500 zł w Neo24.pl

Skorzystaj z promocji,dodaj do koszyka produkty objęte promocją a  za każde wydane 1000 zł otrzymasz bon na święta.

Mega okazje w Media Expert

Tylko przez 36h do poniedziałku do 9.00 setki produktów w obniżonych cenach

Kupon 20 zł, dodatkowe zniżki dla klientów VIP

Dołącz do grona klientów VIP, zarejestruj się i korzystaj ze specjalnych rabatów

Bezpłatna dostawa w Partner AGD RTV

Zrób zakupy za min. 99 zł, zapłać przelewem i skorzystaj z bezpłatnej dostawy

Najpopularniejsze sklepy

(c) 2016 Blip.pl
Realizacja: ASPER BROTHERS