Dobry sprzęt audio do domu? Poznaj najlepsze propozycje na rynku!

Sprzęt audio do domu - blip.pl
17.02.2017 | Elektronika, komputery i AGD

Pewnie już czytaliście o tym, jak kupić najlepszy sprzęt Hi-Fi, prawda? Teraz przyszedł czas na to, by podzielić się się z Wami naszymi propozycjami. Sprzęt audio do domu można kupić już za naprawdę dobre pieniądze. Nie wierzycie? No to czytajcie dalej!

Sprzęt audio do domu – gotowiec czy składak?

Można pójść oczywiście na łatwiznę. Oto przepis: weź kilka, a najlepiej kilkanaście tysięcy, idź do hipermarketu i weź najdroższy zestaw gotowy (dla lansu trzeba przebierać w najmocniej hype’owanych markach), zleć zapakowanie i postaw w domu. Czy radość Twa będzie długa? Zapewniamy, że to będzie tylko przelotne uczucie. Zwłaszcza, że w takich gotowcach zwykle jest tak, że jeden lub – co gorsza – więcej komponentów odstaje jakością od reszty. Więc? Czy jest sens ryzykować?

Sprzęt audio do domu - gotowiec - blip.pl

Prawdziwa miłość wykuwa się w bólach, w godzinach spędzonych na testowaniu poszczególnych komponentów. Sztuką nie jest wydać górę pieniędzy na przeciętny sprzęt Hi-Fi do domu, prawdziwym źródłem satysfakcji będzie zakup takiego zestawu, którego każdą część osobno, a przede wszystkim, dogłębnie sprawdzimy. Może zajmie to więcej czasu, może trzeba będzie czekać, jednak cierpliwość będzie wynagrodzona. Na 200%!

Sprzęt audio do domu - winyle - blip.pl

Jesteście dla nas naprawdę ważni, dlatego chcemy nieco ułatwić Wam zakupy. Podstawowy sprzęt audio do domu powinien zawierać porządny odtwarzacz (CD lub vinyle), amplituner lub wzmacniacz (w zależności od preferencji – szczegóły później), kolumny, a jeśli planujemy obsługę większego pokoju – także zestaw głośników. Mamy dla Was kilka propozycji – wszystko po to, byście mogli stworzyć swój wymarzony zestaw Hi-Fi. Proponowane przez nas produkty są w tym momencie najlepszą inwestycją dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem dźwięków, choć i już „osłuchani” audiofile będą mile zaskoczeni. Nasze propozycje to również gwarancja najlepszego stosunku ceny do jakości – możecie być pewni, że nie wydacie na sprzęt góry pieniędzy, a efekty brzmieniowe będą powalające. Koniec tych wstępów – do dzieła!

Sprzęt Hi-Fi do domu: winyle czy CD, a może odtwarzacz sieciowy?

Audiofilów można podzielić zasadniczo na dwie trzy grupy. Na tych, którzy kochają winyle i na tych, którzy wolą odsłuch z płyt CD – trzecia grupa to miłośnicy wysokiej jakości plików i serwisów streamingowych. Żadnej z nich nie chcemy faworyzować, jednak trzeba przyznać, że winyle przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans, a kolejki w sklepach robią się coraz większe. Miłośnicy tych płyt wychodzą powoli z cienia i wcale nie ukrywamy, że cieszy nas to niezmiernie. Ach te trzeszczące dźwięki, igła biegnąca po rowkach płyty… Oczywiście nasze propozycje będą obejmować wszystkich audiofilów 🙂

Teac TN-300

Teac TN-300 dostarczy nam to, co w płytach winylowych najbardziej charakterystyczne i najlepsze. Brzmienie tego gramofonu jest osadzone w typowym, nieco przyciemnionym klimacie, który stanowi tło dla każdego dźwięku. Czy będzie zatem smętnie i spokojnie? Oj nie! Teac w sobie tylko znany sposób kreuje wrażenie wyjątkowej dynamiki i trójwymiarowości. Dźwięk jest swobodny, wolny od kompresji, a przy tym elegancki w wyższych rejestrach. Mimo sporej gęstości w brzmieniu kompletnie nie brakuje przestrzeni. Dociążenie niskich rejestrów kompletnie nie przeszkadza w utrzymaniu tempa, chociaż bas stawia bardziej na rozciągnięcie niż na kontury – dźwięki tego zakresu są płynne i sprężyste. Cóż –  mamy tutaj zdecydowany analog w pełnej krasie!

Teac TN-300 - sprzęt audio - blip.pl

Branżowe magazyny i serwisy, jak choćby Audio Video czy Audio.com.pl, rozpływają się nad tym modelem, zwłaszcza że za około 1700 zł nie znajdziemy na rynku modelu z wbudowanym wzmacniaczem korekcyjnym i wyjściem USB. Co ciekawe, niedrogie gramofony (a do takich właśnie należy Teac) to jeden z najbardziej elektryzujących i najlepiej rozwijających się segmentów współczesnego modelu rynku hi-fi. Podczas gdy sprzedaż innych sukcesywnie spada, to gramofony pną się w górę – może to zasługa renesansu mody na winyle? No i jeszcze ta stylistyka! Połączenie urbanistycznego minimalizmu z klasyką. Dostaniecie go w różnych wersjach kolorystycznych choćby w Media Expert.

Sprawdź najniższą cenę Vinyla Teac TN-300 >>

Audio-Technica AT-LP120 USB

Mimo że audiofilom firma kojarzyć się będzie głównie ze słuchawkami, to w segmencie gramofonów zaczyna sobie coraz śmielej poczynać. Odsłuchowo dźwięk z Audio-Technica AT-LP120 USB jest tak sugestywny, że chciałoby się powiedzieć, że żaden format cyfrowy nie może się z tym równać. Jest gęsto, przejmująco, ale i czytelnie, z naprawdę dobrą dynamiką.Nawet intensywne szumy i trzaski zużytej mocno płyty nie odbierają przyjemności słuchania, a we wszystkim jest oczywiście pewna dawka ciepła. Bas jest lekko pogrubiony, zaokrąglony – wnosi on do muzyki znacznie więcej niż wysokie tony.

Jeśli poszukujecie intensywniejszych doznań, to koniecznie idźcie za radą Pawła Gołębiowskiego z magazynu Hi-Fi i Muzyka, który w swym teście ominął wbudowany przedwzmacniacz phono:

„W jednej chwili brzmienie stało się bardziej dźwięczne i przejrzyste. Pojawiły się wybrzmienia instrumentów akustycznych, delikatna aura wokół wykonawców, a scena nabrała rozsądnych wymiarów. Dobra stereofonia pozwalała określać przybliżoną głębię przestrzeni. Niezmienny pozostał natomiast dynamiczny charakter przetwornika ATP-2. Źródło grało z wykopem, mocnym i nasyconym dźwiękiem. Wyraźnej poprawie uległa równowaga tonalna, a niewielkie odstępstwa od neutralności mieściły się w granicach osobistych upodobań. Bas pozostał dobrze zaakcentowany, a jego lekko zmiękczony charakter zastępował dobry masaż”.

Gramofon Audio-Technica AT-LP120 USB może dać dużo przyjemności, umożliwia długie sesje odsłuchowe, a możemy je także traktować jako przyjemne tło. Chcecie go kupić? Co powiecie na kody rabatowe Media Markt?

Audio-Technica AT-LP120 USB - sprzęt audio - blip.pl

Sprawdź najniższą cenę Audio-Technica AT-LP120 USB >>

 

Jeżeli szukasz z kolei bloga marketingowego, na którym dowiesz się coś więcej o:

  • marketingu internetowym
  • lejkach sprzedażowych
  • reklamie online
  • strategiach digital
  • źródłach ruchu
  • jak reklamować się na facebooku
  • jak tworzyć świetne reklamy

To polecamy Ci z całego serca blog marketingowy – Marketing Hacker.

Pioneer NP-01

Ten model oferuje nie tylko odtwarzanie płyt. Z łatwością podepniesz do niego także inne urządzenia mobilne, a także stworzysz cyfrową bibliotekę multimedialną – urządzenie jest w pełni kompatybilne z technologią AirPlay, dzięki czemu zyskasz e wygodę bezprzewodowego odtwarzania utworów z iPoda, iPhone’a, iPada, a także komputerów Mac lub PC; możliwe jest także połączenie za pomocą Wi-Fi, o dostępie do Spotify nie wspominając.

N-P01 oferuje możliwość odtwarzania bardzo szerokiego zakresu cyfrowych źródeł audio i kompatybilność z najnowszymi cyfrowymi formatami zapisu dźwięku, będąc jednocześnie wyposażonym w wydajne systemy dbające o wysoką jakość dźwięku. Pierwszym elementem brzmienia wyróżniającym ten odtwarzacz jest wybitna stereofonia i przestrzeń. Lokalizacja źródeł pozornych, możliwość śledzenia ich wzajemnych relacji robią naprawdę ogromne wrażenie. Duża w tym zasługa góry pasma – czystej, a przy tym delikatnej i zwiewnej. Dzięki temu osiągnięto efekt świeżego, otwartego brzmienia, choć czasami również stosunkowo lekkiego. Jak na wydatek około 1600 zł – w zależności od sklepu – sprzęt sprawuje się wyjątkowo dobrze, racząc nas przede wszystkim czystością dźwięków i ogromną funkcjonalnością, a co za tym idzie – wygodą, płynącą z możliwości odsłuchiwania muzyki z całego świata za pomocą przeróżnych kanałów – od radia internetowego aż po serwisy streamingowe!

Wystarczy rozsiąść się w fotelu i za pomocą tabletu sterować swoim domowym centrum multimedialnym. A może chcecie kupony promocyjne RTVEuroAGD, by kupić go jeszcze taniej?

Sprawdź najniższą cenę odtwarzacza multimedialnego Pioneer N-P01 >>

 

 

Sprzęt audio: Amplituner czy wzmacniacz?

Odpowiedź jest prosta: wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli sprzęt audio wykorzystywać będziesz do odsłuchu różnego rodzaju muzyki, gier komputerowych, czy oglądania filmów, a przy tym zależy ci na rozbudowanych ustawieniach, to wybierz amplituner. Jeśli pochłania Cię tylko i wyłącznie muzyka, a wymienione możliwości są tylko mało znaczącym dodatkiem, zdecyduj się na wzmacniacz – to wybór dla prawdziwego miłośnika analogu.

Marantz PM5005

Ten model jest urządzeniem uniwersalnym, ale też bardzo neutralnym. Oczekiwania niektórych audiofilów, którzy chcieliby otrzymać z Marantza wycisnąć jakąś wyimaginowaną „muzykalność”, niekoniecznie się spełnią. Wzmacniacz gra z wyraźną kontrolą, priorytetem przejrzystości i nadrzędną równowagą tonalną, niczego specjalnie nie upiększając.

Jako pierwszy w swojej kategorii cenowej oferuje technologię prądowego sprzężenia zwrotnego – funkcję, która zazwyczaj jest zarezerwowana dla droższych modeli. Technologia ta umożliwia bardzo szybkie i dokładne przetwarzanie sygnału, co skutkuje idealnie zbalansowanym dźwiękiem stereo, a także otwartą i precyzyjną sceną dźwiękową. Wzmacniacz został wyposażony w dyskretne obwody audio oraz specjalnie dostrajane komponenty, które poprawiają funkcjonowanie urządzenia. Dorzucono także w pełni autorski obwód HDAM-SA3.

Czyż jego „tyły” nie wyglądają przepięknie?

Raj dla wszystkich kochających prostotę i analogowe granie! Szukajcie go na Electro.pl, a rabaty Mall.pl zaskoczą Ciebie i Twój portfel.

Sprawdź najniższą cenę wzmacniacza Marantz PM5005 >>

 

 

Yamaha A-S501

To wzmacniacz zintegrowany, który imponuje wysoką jakością dźwięku, bogatym wyposażeniem i eleganckim, ponadczasowym wzornictwem. Naturalne brzmienie jest konsekwencją zastosowania konstrukcji ToP-ART oraz wysokiej klasy podzespołów, w tym również pozłacanych złączy głośnikowych oraz RCA (CD, Phono).

Tryb Pure Direct oraz filtr loudness o płynnej regulacji pozwalają uzyskać brzmienie maksymalnie zbliżone do oryginału i dopasować dźwięk do własnych preferencji. Ten model ma pięć wejść liniowych (w tym aż dwie pętle dla rejestratorów) oraz wejście gramofonowe (korekcja MM). W swym niemałym arsenale posiada także dwa złącza cyfrowe – współosiowe oraz optyczne – o maksymalnej rozdzielczości 24 bitów, z częstotliwością próbkowania 192 kHz lub 96 kHz (w zależności od wejścia).

Wszystko gra bardzo obficie, wręcz sążniście. Szczególnie słychać to w średnich tonach. Bas ociera się o potężną piwnicę, jest nawet miejscami poważny, choć koniec końców jest niezwykle przyjazny. Cechą charakterystyczną tego modelu jest jednak bezkompromisowość w wysokich tonach. Jak pisze Radosław Łabanowski z Audio.com.pl:

Yamaha idzie na całość, nie boi się pokazywać tyle metaliczności, ile tylko jest w nagraniu, błyszczy i sypie wszystkim, co zostało zarejestrowane. (…) Kreuje też dużą przestrzeń, w której mniej ważna jest precyzja lokalizacji, a bardziej – efekt obfitości.

Brzmi nieźle? Jeśli chodzi o zakup, to ten sprzęt audio znajdziecie w naprawdę korzystnych cenach na na Redcoon.pl.

Sprawdź najniższą cenę wzmacniacza Yamaha A-S501 >>

 

Sprzęt audio do domu: kolumny

Na jakość uzyskanego dźwięku podstawowy wpływ mają kolumny wchodzące w skład ewentualnego zestawu. Jeśli są słabej jakości, dźwięk będzie płaski i zniekształcony nawet pomimo dobrych parametrów pozostałych elementów. Kolumna składająca się z dwóch głośników przenoszących dwa różne zakresy tonów, na przykład wysokie i średnie, jest kolumną dwudrożną, kolumna składająca się z trzech głośników przenoszących trzy różne zakresy tonów – trójdrożną. Jakość dźwięku uzyskanego z takich kolumn jest przeważnie lepsza niż z kolumn, w których zamontowano jeden szerokopasmowy głośnik. Tyle teorii – czas na konkrety.

Tonsil Maestro III

Kolumny Tonsil Maestro III to lifting zestawu Maestro II 180. Wygląd „Trójek” został odświeżony, ale kolumny zachowały stonowane wzornictwo. Tonsil chce trafić z nimi do osób, które szukają połączenia klasyki i nowoczesności. Jak wygląda? Zobaczcie!

Zasadniczym celem tej modernizacji było uzyskanie bardziej zdecydowanego basu. Kolumny posiadają nowy głośnik średniotonowy z korektorem fazy, zmodyfikowane specjalnie na potrzeby tego modelu głośniki basowe oraz zmienioną zwrotnicę, szczególnie tor niskotonowy. Efekt końcowy to lepszy dźwięk, szczególnie w zakresie niskich tonów (wyrazisty i mocniejszy bas). Maestro III to kolumny trójdrożne z obudową typu bas-refleks. Warto podkreślić, że wszystkie przetworniki są własnymi opracowaniami Tonsilu. Sprzęt oferuje moc nominalną wynoszącą 100 W, a moc maksymalna jest dwa razy wyższa. Efektywność produktu firmy Tonsil to aż 91dB przy impedancji 6 ohmów. Cena za sztukę to około 1300 zł, więc za zestaw spodziewajcie się ceny dwukrotnie wyższej – sprzęt jest jednak tego wart!


TAGA HARMONY TAV-606 v.3 SE 5.0

Nowa wersja kolumn TAV-606 przeszła znaczące zmiany – odświeżono stylowe obudowy, ulepszono i zmieniono głośniki oraz zwrotnice jak również dokonano dostrojenia całości brzmienia. Dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, TAV-606 są okazją zakupową zarówno dla systemów stereo hi-fi, jak również kina domowego. Brzmienie TAV-606F v.3 jest lekkie, szybkie, detalicznie oraz świetnie zdefiniowane i charakteryzujące się dużą dynamiką oraz głębokim basem o niskim zasięgu.

TAV-606F v.3 można określić jako kolumny „przeźroczyste” dźwiękowo, gdyż ich brzmienie skupia się na naturalnym i precyzyjnym odtwarzaniu muzyki. Dostępna jest również opcja zakupu samych kolumn – sprawdźcie kupony RTVEuroAGD, a ceny zaskoczą Was bardzo – jak zareagujecie na niecałe 1400 zł? Powiemy tylko tyle, że w tym momencie jest to jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości, który jest obecnie dostępny na polskim rynku.

Sprawdź najniższą cenę kolumn TAGA HARMONY TAV-606 v.3 SE 5.0 >>

 

 

Oczywiście to tylko propozycje, które możecie wykorzystać w Waszych poszukiwaniach idealnego brzmienia. Sprzęt audio do domu może rozpocząć wspaniałą przygodę ze światem muzyki – długą i piękną. Zajrzyj jeszcze do naszego działu Elektronika Blip.pl

P.S. A co byście powiedzieli na listę sklepów, gdzie będziecie mogli odnaleźć swój wymarzony sprzęt audio? W każdym z nich znajdziecie kody rabatowe, promocje i kupony, dzięki którym wydatki nie będą tak duże, jakbyście mogli się początkowo spodziewać. Jak zawsze – wszystko dla Was! 

Electro.pl, AudioMagic.pl, Mall.pl, RTVEuroAGD, Media Markt, OleOle, Redcoon.pl, MixMedia, Sferis, Media Expert, Saturn.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Array

Irek

Dla początkujących i z myślą o dobrej inwestycji niewątpliwie zabrakło tutaj firmy Nad. Idąc pierwszy raz do prawdziwego salonu audio z odsłuchania każdy sprzedawca poleci tą firmę. Za niewielkie pieniądze niema sobie równych w kategorii sprzętu budżetowego.

03/09/2018
[supsystic-social-sharing id='1']

Powiązane poradniki

17.02.2017 | Elektronika, komputery i AGD Smart Shopping

Domowy sprzęt Hi-Fi. Jak wybrać najlepszy sprzęt?

Każdy audiofil potrzebuje swojej "świątyni", gdzie będzie mógł odciąć się od otaczającej rzeczywistości i...
9.12.2016 | Elektronika, komputery i AGD

Zastanawiasz się jakie słuchawki kupić? Podpowiadamy jakie słuchawki powinieneś wybrać

Muzyka towarzyszy nam praktycznie w każdej sferze życia - w domowym zaciszu, w pracy, w podróży, przy uprawianiu...
21.11.2016 | Prezenty i gadżety

10 gadżetów na twoją kolejną domówkę – zaskocz swoich gości!

Za oknem szaro, buro, bez perspektyw na słońce... Przecież to idealny czas, żeby w kalendarzu na najbliższe dni wpisać...
18.02.2019 | Biżuteria Elektronika, komputery i AGD Prezenty i gadżety Sport i rekreacja Zdrowie i uroda

Najlepszy prezent na Dzień Kobiet - tegoroczne hity!

Dzień kobiet zbliża się wielkimi krokami! 8 marca corocznie to szczególny dzień zarówno dla Pań, jak i Panów. Mężczyźni...

Kategorie poradników

Rabaty do -55% w RTV Euro AGD

Promocja „Ceny tniemy na gładko” to rabaty aż do -55% na wybrany sprzęt

Wyprzedaż Noworoczna do 12% rabatu w Neo24.pl

Skorzystaj z promocji, kup wybrane produkty objęte promocją a otrzymasz rabat w wysokości 12%

Bezpłatna dostawa w Partner AGD RTV

Zrób zakupy za min. 99 zł, zapłać przelewem i skorzystaj z bezpłatnej dostawy

Rabaty do -8% w Redcoon.pl!

Rabaty są uzależnione od klasy energetycznej.

Wyprzedaż do -80% w Komputronik

Komputery, akcesoria, smartfony, zabawki, gadżety w promocyjnych cenach z rabatami do -80%

Bony za Agd! nawet do 500 zł w Neo24.pl

Skorzystaj z promocji,dodaj do koszyka produkty objęte promocją a  za każde wydane 1000 zł otrzymasz bon na święta.

Mega okazje w Media Expert

Tylko przez 36h do poniedziałku do 9.00 setki produktów w obniżonych cenach

Najpopularniejsze sklepy

(c) 2016 Blip.pl
Realizacja: ASPER BROTHERS