Planujesz wakacje z dziećmi w Polsce? Najlepsze atrakcje 2017!

5.06.2017 | Podróże i wakacje

Maj poczyna sobie coraz śmielej, kasztany zaczynają powoli przekwitać, godziny spędzone za biurkiem czy w szkolnej ławce dłużą się niemiłosiernie – zwłaszcza, że pogoda ostatnio naprawdę nas rozpieszcza. Wszyscy już w kościach przeczuwamy, co niedługo nastąpi. Wypatrujemy ich z utęsknieniem. Wakacje – bo o nich oczywiście mowa – zawsze wywołują w nas wewnętrzną radość, którą chcemy zarażać wszystkich wokół. Co powiecie w tym roku na wakacje z dziećmi w Polsce? Mamy dla Was kilka miejsc i atrakcji, z których dzieciaki wyjdą urzeczone. I nie tylko one. Zaczynamy!

Zaplanować rodzinny wyjazd nie jest rzeczą łatwą. Zwłaszcza, jeśli chcemy wyjechać na wakacje z dziećmi – kliknijcie w link, by zobaczyć, jak przygotować się na urlop z całą rodziną. Wtedy nie ma miejsce na loterię, choć o spontaniczności i prawdziwym luzie nie możemy zapomnieć. Sztywne trzymanie się grafiku zdecydowanie nie popłaca. Odpowiednia logistyka i zaplecze to podstawa – wiecie, jak najlepiej spakować się na wakacje? Nie? To poczytajcie…

Wakacje z dziećmi w Polsce – swego nie znacie

Mając – przynajmniej po krótce – nakreślony ramowy plan przygotowań wakacyjnych, możemy zabrać się do wyboru miejsc, które chcemy odwiedzić. Owszem, możemy przebierać w całej masie ofert zagranicznych: kupony Travel Planet czy kody rabatowe Wakacje.pl skutecznie obniżą koszty nawet najbardziej wyrafinowanych wakacji, na które normalnie większość z nas nie mogłaby sobie pozwolić.

Czasem może okazać się, że chcemy czegoś więcej niż tylko plaża, słońce czy luksusowy hotel all inclusive. Zastanawialiście się w ogóle, czy wakacje w Polsce mają sens? Czy się opłacają? Nie będzie lepszego sposobu na pokazanie naszym dzieciom ogromnego dziedzictwa historii i piękna naszego kraju, niż wspólny wyjazd wakacyjny. Nie musimy tylko „kisić” się w jednym miejscu, opychając się goframi czy smażoną rybą. Wakacje z dziećmi w Polsce mogą zmienić stereotypowe myślenie o naszym kraju, którego cudowności czasem zwyczajnie nie chce nam się odkrywać. Uwierzcie nam – jest to skarbnica bez dna!

Dziś przygotowaliśmy specjalnie dla Was listę miejsc i atrakcji, w których poszaleć mogą nasze dzieci, a i dorośli nie będą się w nich nudzić. Dajemy słowo, że w wielu z nich na jednej wizycie z pewnością się nie skończy. Gotowi na moc wrażeń?

Czytaj także: Jak wychować syna?

Wakacje z dziećmi w Polsce: EnergyLandia w Zatorze

Idziemy o zakład, że nawet nie wiecie, gdzie znajduje się miejscowość Zator. Jeśli do tej pory nie słyszeliście o małym miasteczku znajdującym się mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, to od teraz zagości ono na stałe na mapie Waszych wojaży po Polsce. Dlaczego? Jest kilka powodów. Najważniejszym z nich jest fakt, że to właśnie tam kilka lat temu otwarto największy w kraju Park Rozrywki.

EnergyLandia to 26 hektarów czystego funu. Znajdziecie tam blisko 80 rodzajów przeróżnych atrakcji! Jest z czego wybierać: karuzele, roller coastery, kolejki, a do tego strefy dla najmłodszych, występy artystyczne oraz interaktywne gry i zabawy. Całość podzielono na cztery zony, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Bajkolandia to podróż do krainy magii i baśni. Urządzono ją głównie z myślą o maluchach. Zainstalowane tu urządzenia to przede wszystkim łagodne karuzele, jak klasyczna wiedeńska Sissi czy Leo. Są też Latające Huśtawki, Auto-Zderzaki, rodzinny roller coaster Energuś, kolejki i łódki widokowe oraz zjeżdżalnia. Ciekawostką jest z pewnością Super Pompa, czyli karuzela, której wagoniki wyposażone są w pompy wodne. Cała zabawa polega na tym, że podczas jazdy trzeba trafić w światełka imitujące ogień – idealna opcja dla przyszłych strażaków. Co ważne, w 2017 roku powierzchnię Bajkolandii zwiększono dwukrotnie, a większość atrakcji jest tu dostępna bez dolnego progu wiekowego. Nie zapomniano także o potrzebach bobasów i młodych rodziców: w Cichym Kąciku Mamy i Dziecka przewidziano między innymi przewijaki i salę zabaw.

Jak sama nazwa wskazuje, Strefa Familijna to miejsce na wspólną zabawę rodziców z dziećmi. Znajdziemy tu całkiem sporo wodnych spływów, jak choćby Atlantis, Kopalnia Złota czy Splash Battle, gdzie podczas przejażdżki możemy strzelać do innych uczestników za pomocą armatek wodnych. Sporo tu również kolejek, które przy odpowiedniej prędkości nadal pozostają bezpieczne (Mars Coaster, Frutti Loop Coaster). Jest też nieco bardziej ekstremalny Dragon Roller Coaster, ale i on przystosowany już dla dzieci od 4. roku życia. Oprócz tego łagodne Samolociki, szybsza wersja autodromu Formuła 1 oraz mroczny dom strachów Monster Attack, po którym podróżujemy kolejką. Wszystkie atrakcje posiadają najwyższej jakości certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu jedyne, o czym będziemy myśleć, to jak najlepsze spędzenie tam czasu. Czy można chcieć czegoś więcej? Więcej info znajdziecie na oficjalnej stronie parku Energylandia.

EnergyLandia to coś więcej niż park dla małych dzieci…

Miłośnicy ostrej jazdy i adrenaliny z miejsca zakochają się w Strefie Ekstremalnej! Opis tej zony można zamknąć w trzech słowach: wysoko, szybko, ekstremalnie. Wszystko ma przypominać tutaj krainę starożytnych Azteków i Majów, dlatego nazwy niektórych atrakcji wyraźnie nawiązują do ich kultury. Co tu znajdziemy? Choćby dwuramienną ławę obrotową Apocalipto, ogromne wahadło Aztec Swing oraz jedna z najbardziej ekstremalnych konstrukcji w całym parku – otwarty latem 2015 roku Mayan Roller Coaster. Jest to konstrukcja wysoka na 33 metry, a wagoniki osiągają prędkość 80 km/h.

Spokojnie, jest tu całkiem sporo innych urządzeń, których parametry przyprawią o szybsze bicie serca. Co powiecie na 40-metrową wieżą zrzutu Tsunami Dropper czy obracające się z prędkością 100 km/h ramię Space Booster – Armagedon? W marcu 2016 otwarty został roller coaster Formuła, będący konstrukcją typu launched coaster, a więc generującą maksymalną prędkość wagoników w rekordowym czasie: prędkość 100 km/h może osiągnąć już w 2 sekundy! Do tego roller coaster tworzy całkiem spory kompleks, gdyż połączono go z restauracją, gdzie można nabrać sił przed kolejnymi godzinami niezapomnianej zabawy. O cenach za chwilę, ale już teraz wiedzcie, że wykorzystując kupony rabatowe Groupon, zapłacicie zdecydowanie mniej!

Ostatnią strefą (jak na razie) jest Water Park. Na tropikalnej wyspie znajdziemy trzy podgrzewane baseny, wodne place zabaw czy Tropical Bary. W parku codziennie organizowane są prócz tego liczne pokazy – mapping 3D w planetarium, pirotechniczne show czy odbywające się na 4 scenach występy taneczne. Dodatkowo odbywają się koncerty i imprezy okolicznościowe, np. z okazji Halloween czy Oktoberfestu. Znajdziecie tu również interaktywne gry oraz kino 7D.

Energylandia: nowości 2017

Ten rok jest przełomowy dla działalności parku, ponieważ zagościło tam kilka atrakcji, które jeszcze bardziej zwiększą jego atrakcyjność. Nie będziemy wspominać o wszystkich. Jedną z nowości jest rodzinny roller coaster Boomerang, który porusza się zarówno do przodu, jak i do tyłu. Jego prędkość dochodzi do 70 km/h, a wysokość do 25 m. Zakręty są dość dynamiczne, ale mimo to całość jest odpowiednia także dla dzieci.

Chcąc zaznać sielskiej atmosfery, warto wybrać się do Wioski Szwajcarskiej, której dopełnieniem są pływające filiżanki Swiss Water Cups. Spływ odbywa się po bajkowym kanale o spokojnym nurcie, dzięki czemu można zrelaksować się, podziwiać wspaniałą roślinność i malownicze zakątki, a nawet spotkać elfy. Kompletnym przeciwieństwem będzie natomiast największy i najszybszy na świecie Speed Water Coaster. W kategorii wodnych roller coasterów nie ma on sobie równych. Jego wysokość to ponad 60 m, a wagoniki pędzą z prędkością 110 km/h. Dodatkową atrakcją są zjazdy wprost do wody z wielkim pluskiem. Mamy nadzieję, że nie boicie się zmoknąć.

Na rok 2018 władze EnergyLandii planują otwarcie największego i najszybszego na Starym Kontynencie Mega Coastera – szczegóły wkrótce.

Sezon trwa tutaj od kwietnia do połowy w listopada w godzinach od 10 do 18, jednak w lipcu i sierpniu możemy zabawić tu aż do 20:00. Ceny biletów: normalny – 109 PLN, dzieci do 140 cm – 59 PLN, dzieci do lat 3 – 1 PLN. Co ważne bilet wstępu uprawnia do korzystania ze wszystkich atrakcji! O popularności tego miejsca niech świadczy fakt, że w sezonie 2016 odwiedziło go 1 000 000 gości z całej Europy. Kody rabatowe Travelist pomogą Wam znaleźć tani (co nie znaczy w niskim standardzie) nocleg w okolicy, więc nie dajcie się długo prosić…

Wakacje z dziećmi w Polsce: wrocławskie Afrykarium

W 2014 roku na terenie wrocławskiego ZOO oddano do użytku miejsce niezwykłe. Takiego projektu jeszcze w Polsce nie było i wydaje się, że długo jeszcze takowy nie powstanie. W ogromnym gmachu powstało nowoczesne oceanarium, w którym podziwiać można wodne zwierzęta z całej Afryki. Znajdujące się tu baseny mają łączną pojemność 15 milionów litrów, mieszkają w nich zwierzęta z ponad 200 różnych gatunków, a ich liczba stale się powiększa. Wszystkie są niemal na wyciągnięcie ręki.

Poznajcie mieszkańców Afrykarium

Kompleks podzielony został na kilka krain tematycznych, związanych z poszczególnymi regionami Afryki i ich fauną. Każdy z nich skrywa w sobie wiele tajemnic, które tylko czekają na to, by je odkryć. Niesamowite wrażenie robi chociażby Rafa Morza Czerwonego, mieniąca się tysiącami kolorowych ryb i sztucznymi koralowcami. W Głębinach Kanału Mozambickiego zobaczymy m.in. rekiny i płaszczki z bardzo ciekawej perspektywy – 18-metrowego tunelu przechodzącego przez zbiornik. Również w Afryce Wschodniej możemy podziwiać afrykańskie ryby – endemiczne gatunki z jezior Tanganika i Malawi. Oprócz tego spotkamy tu jeszczehipopotamy nilowe, mrówniki, małe antylopy i dikdiki, a także egzotyczne kaczki i ibisy.

Z kolei odwiedzając Wybrzeże Szkieletów w Namibii, spotkamy kotiki i pingwiny, które można podziwiać także w czasie ich podwodnych harców. Ostatnią krainą jest Dżungla Dorzecza Kongo, w której mieszkają krokodyle oraz jedyne w Polsce manaty.Gdybyście jednak chcieli zobaczyć je wszystkie w naturalnym środowisku, koniecznie wykorzystajcie kupony TUI Poland, które uprawniają Was do zniżek sięgających nawet 30%.

Afrykarium ma także bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co ważne, za wejście nie ponosimy dodatkowych opłat, ponieważ wliczone jest ono w bilet wstępu do ZOO. Więcej info tutaj.

Wakacje z dziećmi w Polsce: Park Rozrywki Inwałd

Co powiecie na combo totalne w postaci pięciu parków w jednym? Takich cudów doświadczycie w niewielkiej miejscowości w Małopolsce, co się zowie Inwałd. Jadąc tam, wystarczy kupić jeden bilet, by mieć dostęp do dziesiątków atrakcji, zamkniętych w ramach 5 tematycznych parków, z których każdy mógłby stanowić oddzielną jednostkę. Każdy z nich to zupełnie inny profil, jednak wszystkie nawiązują do tradycji i kultury regionu. Możecie być pewni, że jeden dzień to za mało, by „zwiedzić” cały Inwałd Park. A jeśli chcecie szybko poruszać się po kraju, szybko rezerwujcie tanie loty po Polsce, wykorzystując kody rabatowe LOT.

Świat Marzeń to Park Miniatur. Przechadzając się labiryntem alejek, mijać będziemy około 60 najbardziej znanych budowli na świecie. Będzie miejsce na Big Bena, rzymskie Koloseum czy posągi z Wyspy Wielkanocnej. Nie mogło zabraknąć tam miejsca także na perły polskiej architektury. Goście parku miniatur mogą korzystać też z lunaparku, w którym znajduje się m.in. autodrom, rwąca rzeka, karuzele i kolejki, obejrzeć seans w kinie 5D, przejść Zielony Labirynt, wejść do domu strachów Egipt Horror Show, pojeździć na łyżwach na sztucznym lodowisku czy obejrzeć Wystawę Tutanchamona.

Zupełnie inne doznania oferuje Park Średniowieczny Warownia Inwałd. Zbudowano tu przypominający czasy średniowiecza zamek z basztą widokową, Zbrojownią i Salą Tortur, a także podgrodzie z drewnianymi chatami rzemieślników, w których możemy zobaczyć ich przy pracy. W Warowni prowadzi się lekcje „żywej historii”, które przeniosą nas w do czasów rycerskich. Włodarze mieli kapitalny pomysł, by tutejsze atrakcje były połączeniem historii z nowoczesnością – znajdziemy tu także Park Ruchomych Smoków i umieszczoną w podziemiach paintballową Laser Arenę. Śmiałkowie mogą też zmierzyć się ze sobą, grając w średniowieczny bilard lub kręgle, a także stoczyć pojedynek na łuczniczej strzelnicy.

Pasjonatów archeologii i wykopalisk z całą pewnością ucieszy wizyta w Dinolandii, gdzie znajduje się 50 modeli prehistorycznych gadów. Największy z nich – Memechizaur – sięga, bagatela, 22 metrów. Prócz nich podziwiać można bogatą kolekcję skamielin i szkieletów. Będziecie mieli także do dyspozycji park linowy, euro bungee, małpi gaj czy pole do minigolfa. Najwytrwalsi będą mogli sami odkopać szkielet dinozaura na plaży, a w mrocznej Jaskini Tajemnic poznać czające się w ciemnościach stwory.

Ogród św. Jana Pawła II to miejsce nietuzinkowe. Nie dość, że znajduje się w bliskiej okolicy Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, to jeszcze wiedzę o życiu i czynach Papieża-Polaka zdobywamy, spacerując po przepięknym 3-hektarowym ogrodzie, który stanowi żywy obraz Jana Pawła II wraz z Bazyliką św. Piotra i Bazyliką NMP w Wadowicach. Są tu zdjęcia i historie, a łączna długość alejek wynosi aż 8 km. Wszystko kapitalnie prezentuje się także z lotu ptaka!

Mini Zoo Kucyk to propozycja dla całej rodziny! Położone jest na malowniczych pagórkach, wszystko oplatają okoliczne zagajniki, a miejscami przedziera się nieśmiało płynąca u podnóża Beskidu małego rzeczka. Zwiedzanie to po prostu długi spacer po dość urozmaiconym terenie. Spotkacie tu gatunki znane i te mniej nieco mniej – wśród nich są chociażby – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szop pracz czy strusie emu i żurawie koroniaste. Co ciekawe, możemy liczyć na osobisty kontakt z mieszkańcami tego miejsca, gdyż każde zwierzę można pokarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą.

Jeśli szukacie więcej atrakcji w Małopolsce, koniecznie przejrzyjcie oferty Travel Day.pl – możecie tam liczyć na potężne rabaty.

Wakacje z dziećmi w Polsce: Europejskie Centrum Bajki

Jak myślicie, gdzie ono może się znajdować? Oczywiście, nie mogło ono powstać nigdzie indziej, jak tylko w legendarnym miejscu, do którego cały czas zmierzał jedyny i niepowtarzalny Koziołek Matołek. Tak – Europejskie Centrum Bajki mieści się w Pacanowie!

Samo centrum działa już od 2005 roku, a w 2010 oddano do użytku nowoczesny kompleks, którego atrakcje cieszą wszystkich gości – bez względu na wiek! Trzeba Wam wiedzieć, że misją ECB jest przede wszystkim pobudzanie wyobraźni najmłodszych (i nie tylko), którzy coraz częściej są zanurzeni w świecie mediów elektronicznych. To także idealne miejsce na promocję wartościowej literatury – cóż przemawia bardziej do młodego człowieka, niż pouczająca bajka?

Pacanów europejską stolicą bajki!

Gmach otacza Ogród Zmysłów. Można tu poczuć niesamowite zapachy w ogrodzie zapachu, spróbować rzadko spotykanych roślin jadalnych w ogrodzie smaku i poznać rośliny o przedziwnych fakturach w ogrodzie dotyku. Przy plaży znajduje się amfiteatr, w którym odbywają się przedstawienia i koncerty. Posadzono tu nawet niezwykłe drzewo – wierzbę, na której rosną gruszki (ciekawe, czy znajdziecie śliwki na sośnie). Wewnątrz centrum bajki warto odwiedzić interaktywną wystawę „Bajkowy Świat”, na której spotkamy Koziołka Matołka i jego przyjaciół, a naszymi przewodnikami będą Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka.

Zwiedzając wystawę, odwiedzimy różne zakątki świata i poznamy charakterystyczne dla nich bajki, a nowoczesne multimedia sprawią, że poczujemy się, jakbyśmy faktycznie znaleźli się w środku jednej z nich. W budynku centrum mieści się też biblioteka z czytelnią i księgarnią, sale warsztatowe, Kino Szkatułka oraz sala teatralna Małego Teatru. Europejskie Centrum bajki inicjuje wiele inicjatyw popularyzujących literaturę dziecięcą i organizuje różnego rodzaju imprezy kulturalne, jak choćby Festiwal Kultury Dziecięcej, Dziecięce Spotkania z Komiksem czy Zjazd Postaci Bajkowych.

Bilety wstępu są cenowo zróżnicowane: normalny 24 zł, ulgowy 19 zł, rodzinny (rodzice + maks. 6 dzieci) 70 zł. Dzieciaki do lat 3 wejdą za free. Europejskie Centrum Bajki to miejsce dość tłumnie odwiedzane, dlatego pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji. Szukając atrakcji w okolicy, wykorzystać kupony Triverna.pl.

Wakacje z dziećmi w Polsce: Muzeum animacji Se-Ma-For

Jeśli już jesteśmy przy bajkach, to nie sposób nie wspomnieć o łódzkim Muzeum Animacji Se-Ma-For. To właśnie w tym studiu powstawały kultowe bajki, takie jak Miś Uszatek, Reksio czy Pingwin Pik-Pok. Rodzicom zakręci się łezka w oku, a dzieci poznają nasze narodowe dziedzictwo. Musicie wiedzieć, że swego czasu Polska uchodziła za światowego giganta wśród producentów kreskówek i seriali lalkowych. Nawet przedstawiciele Disney’a przyjeżdżali podglądać naszych twórców. Niewiarygodne? A jednak!

Jednym z jego celów, oprócz popularyzacji sztuki animacji, jest też wspieranie kreatywności i twórczość najmłodszych. Właśnie dlatego muzeum zostało zaprojektowane w taki sposób, że zwiedzający mogą poczuć się jak w prawdziwym studiu filmowym. Gromadzone są w nim lalki i dekoracje z niezapomnianych filmów, można więc zobaczyć tu swoich ulubionych bohaterów i plany filmowe, w których kręcono ich przygody. Dowiecie się też, jak przebiega proces produkcji poklatkowego filmu animowanego, niezwykle pracochłonnej techniki, wymagającej ogromnej precyzji i wciąż w bardzo małym stopniu posiłkującej się komputerem.

Prawdziwą gratką jest możliwość samodzielnego nakręcenia krótkiego filmu! I to jeszcze korzystając ze scenografii Tanga Zbigniewa Rybczyńskiego, czyli pierwszego filmu animowanego rodem z Polski, który zdobył Oscara. Podczas zwiedzania można obejrzeć pokazy filmów wyprodukowanych przez Se-ma-for (repertuar zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci). Muzem prowadzi warsztaty animacji i plastyki, a także lekcje muzealne, organizuje konkursy i przeglądy. Czeka tam na Was cała moc atrakcji, które z pewnością urozmaicą wakacje z dziećmi w Polsce.

A propos – szukacie więcej atrakcji w Łodzi? Sięgnijcie po kody rabatowe ArtTravel.pl i kupcie najlepsze mapy oraz przewodniki w najlepszych cenach.

Wakacje z dziećmi w Polsce: Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Nauka może być przyjemna. Przekonać się możecie o tym w gdyńskim Centrum Nauki Experyment, które mieści w tamtejszym Parku Technologicznym. Głównym zadaniem Experymentu jest popularyzacja nauki i pobudzanie dziecięcej kreatywności, ale także dostarczanie świetnej rozrywki. Jest to możliwe dzięki interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata. Można tu korzystać z przeróżnych, nieraz kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie będzie nie lada zaskoczeniem.

Na miejscu znajdziemy kilka wystaw stałych, a także różnorodne wystawy czasowe. Dzięki sporej rotacji ekspozycja cały czas zachwyca i z pewnością nigdy się nie znudzi. Wśród wystaw stałych znajdziemy:

Hydroświat (wystawa związana z hydrologią, z której można dowiedzieć się, jak działa tama, śluza czy śruba Archimedesa. Będziecie mogli w jej ramach stworzyć samodzielnie dwumetrowy wir wodny!);

Drzewo życia (przeniesie nas w świat przyrody, pięknej i niebezpiecznej zarazem. Drzewo życia to stanowisko, które jednocześnie pełni także funkcję tarasu widokowego. W tej strefie poznamy życie zwierząt, również tych z zamierzchłych czasów. A co powiecie na doświadczeni trzęsienia ziemi na własnej skórze?);

fot. Tomasz Kamiński

Akcja: człowiek (dowiecie się tam wszystkiego na temat ludzkiego organizmu. Sprawdźcie, czy można zaufać własnym zmysłom, poczujcie, jak to jest znaleźć się w środku serca i przeprowadźcie wirtualną operację. Chcecie zajrzeć w przyszłość i zobaczyć, jak będziecie wyglądać za 30 lat?);

Niewidoczne siły (na tym stanowisku przekonacie się, że prawa fizyki naprawdę działają, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Akustyka, zjawiska elektryczne i magnetyczne przestaną byćtajemnicą. Wiedzieliście, że jesteśmy w stanie podnieść auto jedną ręką?).

To tylko kilka kropel w oceanie atrakcji Experymentu. Centrum prowadzi także wykłady, lekcje i warsztaty dla szkół i rodzin, działa tu też Akademia Experymentu. Bilet normalny to 20 zł, ulgowy 12 zł, istnieje też kilka konfiguracji biletów rodzinnych. Gdyby przyszło Wam na myśl zostać w Gdyni na dłużej, koniecznie zgarnijcie kupony FastDeal.pl, dzięki którym znajdziecie atrakcyjne i co najważniejsze – niedrogie – noclegi.

Wakacje z dziećmi w Polsce: Farma Iluzji

Ostatnią propozycją dzisiaj jest położony w połowie drogi między Warszawą a Lublinem Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji, gdzie przekonacie się, iż nie zawsze prawdziwe jest to, co widzimy. We wsi Mościska zagospodarowano kilkuhektarowy teren tak, by zachęcał do nauki i zabawy na łonie natury.

Zapewniamy, że zaglądając do kolejnych miejsc, będziecie przecierać oczy ze zdumienia! Będziecie mogli wejść do Latającej Chaty Tajemnic, spojrzeć w swoje (a może nie swoje) odbicie w Labiryncie Luster, przejść przez Tunel Zapomnienia, pokręcić się w Zakręconym Domku albo odwiedzić Muzeum Iluzji. Co ważne, jest tu też sporo interaktywnych instalacji, takich jak Lasek Doświadczeń, Lewitujące piłeczki czy Głowa na Talerzu – niezwykła iluzja, która… całe szczęście jest tylko iluzją. Zobaczymy tu także Lewitujący Kran i poruszający się samemu Magiczny Domek.

Zarówno Mazowsze, jak i Lubelszczyzna to istne kopalnie zapierających dech w piersiach widoków i miejsc, które zapadają w pamięć na długie lata. Możecie o tym się przekonać, wybierając nocleg w lokalnych pensjonatach czy hotelach. Co powiecie zatem na zniżki sięgające nawet 40%? Zapewnią Wam je kody rabatowe Groupon.

A wracając do meritum, dużą część ekspozycji stanowią przedmioty wykonane w dużo większej skali niż normalnie. Można poczuć się jak olbrzym (lub jak mały karzełek), siadając na gigantycznych krzesłach, zagrać w szachy, które wymagają sporej siły, albo zbudować naturalnej wielkości domek z klocków. Na Farmie Iluzji, jak na farmę przystało, hodowane są też zwierzęta – króliki, kucyki, kózki a także żółwie. Prawdziwą (nie iluzoryczną) frajdą jest także Wiklinowy Labirynt, Szlak Trapera czy Przeprawa Tratwami. Także bobasy znajdą także swój kącik, a o ich czas zadbają animatorzy. Więcej info – także tych odnośnie biletów i aktualności – znajdziecie na stronie Farmy Iluzji.

Nasza lista oczywiście nie kończy atrakcji, jakie mogą przynieść wakacje z dziećmi w Polsce. Jeśli znacie inne miejsca, w których dzieciaki z rodzicami będą się doskonale bawić, nie bójcie się – podzielcie się nimi w komentarzach! Wypatrujcie także kolejnych tekstów z serii Podróże i Wakacje, w którym znajdziecie jeszcze więcej informacji i porad. Obiecujemy, że pojawią się one już niedługo!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

[supsystic-social-sharing id='1']

Powiązane poradniki

11.06.2019 | Podróże i wakacje Sport i rekreacja

Co robić na plaży? Sprawdź, jak nie nudzić się na plaży!

Słońce z wolna przebija się przez ciemne chmury, słupek rtęci nieśmiało coraz częściej wskakuje na szczebelki powyżej...
25.01.2019 | Biżuteria Książki i multimedia Obuwie i torby Odzież i akcesoria Podróże i wakacje Prezenty i gadżety Zdrowie i uroda

Co na Walentynki – prezenty dla niej i dla niego!

Walentynki już niedługo. Tym razem o nich nie zapomnisz. Nie chcesz, aby było kiczowato i zastanawiasz co kupić? Nie...
15.01.2019 | Podróże i wakacje

Zabawy karnawałowe – przepis na super imprezę!

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie...
(c) 2016 Blip.pl
Realizacja: ASPER BROTHERS